Dzieci nudzą się nie tylko w czasie deszczu, jak głoszą słowa popularnej piosenki. Do najnudniejszych momentów życia kilkulatka można z pewnością zaliczyć także te chwile, kiedy musi siedzieć w domu i nie może bawić się z innymi dziećmi. To także ogromne kreatywne wyzwanie dla jego rodziców – oglądanie bajek czy czytanie książeczek może nie usatysfakcjonować malucha.

Jak zająć się kilkulatkiem, który przyjmuje antybiotyk, by szybciej wrócił do zdrowia? Jak zająć mu czas, co powinien jeść i czy warto podawać mu probiotyki dla dzieci?

W co się bawić?

W trakcie antybiotykoterapii Twoje dziecko potrzebuje więcej snu i odpoczynku. Jednak nie zawsze ma na to ochotę i chce się bawić. Jakie zabawy dla dzieci będą najlepsze?

  • Domowy teatrzyk. Przygotowanie przedstawienia w teatrze – nawet tym domowym – wymaga trochę czasu. Skorzystajcie ze sprzyjających okoliczności i zorganizujcie przedstawienie na miarę Broadwayu. Wymyślcie scenariusz, scenografię, dobierzcie rekwizyty i stwórzcie własnoręcznie kukiełki, które zagrają bohaterów przedstawienia. Możecie też sami wystąpić w rolach głównych. Frajda gwarantowana!
  • Ciastolina. Zamiast szukać ciastoliny w sklepie, znajdźcie w internecie przepis na domową kolorową ciastolinę i… do dzieła! Już samo jej przygotowanie może być dla dziecka naprawdę wciągające, nie wspominając o późniejszym lepieniu z niej wszystkich kształtów, jakie się Wam zamarzą.
  • Rysowanie, wycinanki, wydzieranki… By wszystkie te aktywności się nie nudziły, warto narzucić sobie jakiś motyw przewodni na każdy dzień. Poniedziałek – kwiaty. Wtorek – zwierzęta. Środa – kosmos. Powstaną prawdziwe dzieła sztuki!

Dieta dla malucha

Organizm Twojego dziecka zużywa teraz sporo energii. Warto więc zadbać o to, by w jego jadłospisie znalazły się potrawy i przekąski, które wspierają jego organizm. Maluch powinien jeść mniejsze porcje, ale za to częściej. Podawaj mu też produkty znane ze swoich naturalnych właściwości antybakteryjnych i przeciwzapalnych, takie jak miód, cebula, czosnek, cytrusy czy natka pietruszki. Pilnuj też, by dziecko dużo piło – herbatki, soki i woda mineralna są jak najbardziej wskazane.

Po antybiotyku: probiotyki dla dzieci

Jeśli Twoja pociecha jest na antybiotyku, warto podawać jej probiotyki. Dla dzieci i ich delikatnych organizmów antybiotykoterapia jest jeszcze większym obciążeniem niż dla dorosłych: zwalcza co prawda drobnoustroje, ale jednocześnie wyjaławia naturalną mikroflorę bakteryjną jelit. Dobry probiotyk dla dziecka może wspierać dobre bakterie bytujące w jelitach i przyspieszać ich regenerację. Jaki probiotyk dla dziecka wybrać? Dzieciom, które potrafią już połykać tabletki, można podawać kapsułki z preparatem zawierającym probiotyk. Dla noworodka i niemowlęcia lepsze będą probiotyki w kroplach.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here