Chcesz zorganizować przyjęcie w swoim domu? Urodziny, zaręczyny, przyjęcie komunijne czy Wigilię? W naszym życiu jest bardzo wiele okazji do zorganizowania przyjęcia, a w obecnych czasach często nie mamy innego wyjścia jak zorganizować imprezę w domu. Poniżej przedstawiam wskazówki, dzięki którym Twoja domowa impreza zakończy się sukcesem.

Stół ze świecami i jedzeniem oraz ręce wznoszące toast kieliszkami z winem.
fot. unsplash.com 

1. Oby nigdy nie zabrakło miejsca.

Pierwszym pytaniem, jakie należy sobie zadać, jest to, jak ilu gości planujesz zaprosić. Od tej liczby zależy praktycznie wszystko. Kiedy planujesz przyjęcie musisz mieć przygotowany stół i zastawę, dla tylu osób, ile planujesz zaprosić. Także zawczasu przygotuj sobie i przelicz talerze, szklanki, kieliszki i sztućce, żeby niczego nie brakło w dniu przyjęcia. Pamiętaj również, że naczynia się brudzą i w trakcie trwania imprezy warto choć raz wymienić talerzyki na czyste. Przy organizacji dużych domowych imprez, może to oznaczać konieczność puszczenia zmywarki, natomiast w przypadku kameralnych przyjęć przygotuj sobie więcej talerzy.

2. Jedzenie jest kluczem do udanej domowej imprezy.

Organizacja imprezy w domu wymaga opanowania kilku sztuczek dobrze znanych firmom cateringowym. Wszystkie suche produkty żywnościowe można zamówić wcześniej: dotyczy to chipsów, herbatników, orzeszków lub suszonych owoców. Natomiast dania podawane na ciepło powinny być gotowane na dzień przed i w dniu imprezy podgrzane w piekarniku lub, w najgorszym przypadku, w mikrofali. Wreszcie, w miarę możliwości, smażenie na patelni powinno odbywać się w ostatniej chwili, aby zachować jak najbardziej chrupiącą teksturę potraw.

3. Komfort gości ponad wszystko.

Jeśli Twoja impreza odbywa się latem, pamiętaj o zabezpieczeniu gości przed skutkami upału. Jeżeli nie posiadasz w mieszkaniu klimatyzacji, warto na tę okazję wypożyczyć wentylatory. Jeśli jednak Twoje przyjęcie zaplanowane jest w zimnych miesiącach pamiętaj o ustawieniu grzejników na odpowiednią temperaturę. Ważna rada: wywietrz pomieszczenia, na półgodziny przed planowaną godziną rozpoczęcia imprezy, otwierając okna na oścież. Zanim goście przyjdą w pokoju będzie już ciepło, ale jednak nie duszno. Pamiętaj też, aby ustawić temperaturę na nie więcej niż 20-21 stopni. Jeżeli będzie cieplej, to w trakcie trwania imprezy może się zrobić naprawdę gorąco.

4. Dekoracje na imprezę w domu.

Jeśli chodzi o dekoracje, wszystko zależy od rodzaju imprezy, którą organizujesz w swoim domu. Przyjęcie urodzinowe dla małego dziecka nie powinno wyglądać jak diamentowy ślub jego dziadków. Istnieje jednak kilka ponadczasowych klasyków, które sprawdzają się na każdym rodzaju przyjęcia. Na przykład balony napełnione helem, dekoracyjne girlandy lub zdjęcia z podróży życia. Jak widać, dekoracji jest tyle, ile imprez, więc puść wodze fantazji.

szare, białe i żółte balony oraz jeden duży balon "50"
fot. unsplash.com

5. Aby impreza była spokojna zadbaj o bezpieczeństwo.

Kwestie bezpieczeństwa, choć często pomijane, mają ogromne znaczenie przy organizacji imprezy w domu. Zwłaszcza obecność dzieci powinna skłonić Cię do zachowania szczególnej czujności. Jeśli posiadasz dużo szklanych ozdób, pochowaj je lub połóż w niedostępnych dla maluchów miejscach. Upewnij się również, że w pobliżu płyty kuchennej czy piekarnika, w którym podgrzewasz jedzenie, zawsze znajduje się osoba dorosła: w ferworze zabawy najmłodsi nie zawsze zdają sobie sprawę z niebezpieczeństwa. Wreszcie, lampiony i inne świece zapachowe powinny być umieszczone wysoko w górze. Dzięki temu najmłodsze dzieci nie będą musiały igrać z ogniem!

6. Poinformuj sąsiadów o przyjęciu

Nie zapomnij poinformować swoich sąsiadów o organizacji imprezy w Twoim domu. W ten sposób łatwiej będzie im zaakceptować niedogodności spowodowane przez Twoje małe przyjęcie. Jeśli puszczasz muzykę podczas imprezy, pamiętaj, że to nie jest koncert na stadionie narodowym. Mała rada, aby utrzymać dobre relacje z sąsiadami zawsze możesz zaprosić ich do udziału w imprezie organizowanej w Twoim domu! Na pewno im się to spodoba.

Zastawiony stół i ludzie wokół niego. Impreza w domu.
fot. unsplash.com

Przygotowanie imprezy w naszym domu jest czasochłonne i wymaga dużych nakładów pracy, jednak atmosfera takich imprez jest zdecydowanie lepsza niż na imprezach w restauracji. A jeżeli się jeszcze do tego wcześniej dobrze przygotujemy będzie to taka sama przyjemność dla nas, jaki i dla naszych gości. Przyjęcie komunijne, impreza urodzinowa dla dzieci czy dla dorosłych, skromne wesele czy Wigilia. Spędzone z najbliższymi, w domowych pieleszach, mogą być niezapomniane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here