Odpowiedź wydaje się prosta: u specjalisty. Jednak w sytuacji ograniczonego dostępu spowodowanego pandemią oraz troską o dobro dziecka, wybór ten wcale nie jest tak oczywisty. Z pomocą przychodzą sprawdzone bazy z kontaktami do profesjonalnych logopedów, oferujących bezpieczną terapię w trybie online. To Ty wybierasz specjalistę oraz dogodny termin spotkania w sieci, ale po kolei..

Jak rozpoznać wadę wymowy u dziecka?

Opanowanie sztuki mówienia jest kwestią niezwykle indywidualną u każdego dziecka. Zwykle rodzice chcieliby, alby ich pociechy jak najwcześniej wysławiały się pięknie i wyraźnie. Niestety często na efekty poprawnej artykulacji trzeba poczekać. Niemniej zdarza się, że mimo upływu czasu sposób wysławiania się dziecka sygnalizuje wyraźny problem z wymową, która jest zniekształcona i niewyraźna. Do najczęściej występujących zaburzeń  mowy należą: seplenienie, jąkanie oraz rotacyzm. W tej sytuacji warto zwrócić się o pomoc do logopedy, który także w systemie online przeprowadzi konsultację, terapię oraz zaoferuje program odpowiednich ćwiczeń do domu.

Diagnoza i terapia logopedyczna w Internecie

Decydując się na skorzystanie z pomocy logopedy w leczeniu wady wymowy dziecka,  w systemie online, nie musisz obawiać się o niższą jakość usługi. Logopeda podczas konsultacji przeprowadzi profesjonalną diagnozę logopedyczną, na podstawie której zaoferuje odpowiednią formę pomocy. Terapia dzieci online w oparciu o standardy Polskiego Związku Logopedów, organizowana jest przy współpracy z rodzicem lub opiekunem prawnym. Rodzic utrzymuje kontakt z terapeutą, tak samo jak ma to miejsce podczas terapii w warunkach gabinetowych.

Zalety terapii logopedycznej online z perspektywy dziecka i rodzica

  • Wysoka elastyczność  w  doborze godzin odbywania się zajęć,
  • Oszczędność czasu  wynikająca  z  braku konieczności dojazdu na terapię,
  • Zwiększenie zainteresowania  małego  pacjenta  poprzez  wykorzystanie  nowoczesnych programów  multimedialnych  w terapii,
  • Zminimalizowanie stresu u dzieci wykazujących się nieśmiałością,
  • Zbudowanie poczucia większej  otwartości  dzięki pracy z własnego domu,
  • Nie wykluczanie obecności na zajęciach z powodu przeziębienia lub innej przypadłości uniemożliwiającej wizytę w gabinecie,
  • Brak ograniczeń w korzystaniu z terapii w przypadku osób z niepełnosprawnością ruchową lub przebywających za granicą.

Jak znaleźć odpowiedniego specjalistę?

Jak w każdym przypadku, najlepiej u sprawdzonych źródeł. Wybierając właściwego logopedę należy przede wszystkim skoncentrować uwagę na dostosowaniu specjalizacji terapeuty do rodzaju zaburzeń wymowy.

W naszej bazie:https://www.dobrylogopeda.edu.pl/logopeda-online znajdują się terapeuci, którzy nie tylko zajmą się korekcją wad wymowy małego pacjenta, ale również wspomogą emocjonalny i społeczny rozwój dziecka. Wystarczą zaledwie dwa kliknięcia, aby zarezerwować wizytę u wybranego logopedy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here