Jak udekorować stół na komunię w domu tanio i szybko

Komunia święta jest ważnym wydarzeniem dla ludzi wierzących. Dlatego organizacja przyjęcia z tej okazji stała się tradycją. Jednak na tę uroczystość można wydać niewiele pieniędzy i zachować klasę, elegancję i rodzinny klimat. Dzisiaj dowiesz się, jak udekorować stół na komunię w domu.

Sposób wystroju zależy od liczby gości

To jak udekorujesz stół na komunię w domu, zależy przede wszystkim od liczby gości. Każdy ma nieco inne możliwości, dlatego tę sprawę trzeba przemyśleć. Po pierwsze, czy postawić na komfort i wybrać mniej osób lub może próbować zmieścić, jak najwięcej ludzi przy jednym stole. Każda z tych sytuacji wymusza inne zachowanie. Gdy osób jest mniej, łatwiej znaleźć miejsce na dekorację. Przy większej liczbie osób na stole muszą znaleźć się tylko rzeczy niezbędne.

Tort komunijny na stole musi mieć swoje miejsce

Jeśli chcesz dopełnić pewnego zwyczaju, to podczas pierwszej komunii musisz kupić lub zrobić tort. Słodkości wykonane przez cukierników trzeba jakoś do domu przetransportować. Gdy masz wątpliwości, czy posiadają oni odpowiednie pudełka, możesz zaproponować im własne. Na rynku są dostępne pudełka z motywami komunii. Wtedy po bezpiecznym dotarciu do domu z tortem, pojawia się pytanie, jak udekorować stół na komunię w domu, żeby na nim zmieścił się tort? Czasami może być tak, że na postawienie go na stole zabraknie miejsca. Wtedy można wynieść inne dania na chwilę i zastąpić je tortem lub przynieść na specjalnych talerzykach już ukrojony kawałek przysmaku gościom.

Baloniki oraz aniołki, jako element dekoracyjny

Jeśli szukasz dobrego pomysłu, jak udekorować stół na komunię, postaw na proste rozwiązania. Dzieci lubią balony. Ich białe wersje sprawdzą się na ślubach, ale też podczas komunijnego przyjęcia. Możesz przywiązać po jednym baloniku do krzesła, gdzie napiszesz imię każdego gościa. Dodatkowo dwa lub trzy stojące aniołki na stole, zbudują bardziej religijny klimat uroczystości.

Pamiętaj o kolorze białym

Biały kolor jest kojarzony z czystością i niewinnością, dlatego bardzo często wykorzystywany jest również w motywach komunijnych. Obojętnie, czy uczestnikiem tego religijnego wydarzenia jest chłopiec, czy dziewczynka, to biały obrus na stole oraz biała zastawa są czymś mile widzianym. Ostatecznie i tak najważniejsza jest rodzinna atmosfera i wspólnie spędzony czas. Dlatego pamiętaj, że wydawanie ogromnych pieniędzy na tego rodzaju wydarzenia nie za każdym razem ma sens.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here