Gry i zabawy dla dorosłych

0
569

Czas spędzony w gronie przyjaciół i znajomych warto urozmaicić, korzystając ze specjalnych gier i zabaw. Wbrew pozorom, możesz znaleźć rozmaite formy rozrywki dedykowane nie tylko dla dzieci, ale także dla osób dorosłych. Dostarczą wam niemało radości oraz staną się pretekstem do kolejnych spotkań. Poniżej przedstawiamy najczęściej wybierane i cieszące się największą popularnością gry dla dorosłych. Dowiesz się, po które z nich warto sięgać, jak wygląda rozgrywka oraz jakich emocji mogą wam dostarczyć, w trakcie spotkań towarzyskich. 

Gry karciane dla dorosłych – przegląd polecanych zestawów

Gry karciane to zawsze dobry wybór. Tym bardziej że oferta gier karcianych dedykowanych dla dorosłych zwiększa się z roku na rok. Do wyboru masz zarówno gry o charakterze stricte rozrywkowym, gry logiczne, gry przygodowe oraz liczne inne, których rozgrywka będzie wyglądać za każdym razem zupełnie inaczej. Od których warto rozpocząć? 

Dobrym wyborem wydają się gry oparte na skojarzeniach. Wśród nich znajduje się niezwykle popularna gra Dixit, w którą grają tysiące Polek i Polaków. Jej niezwykle atrakcyjne ilustracje przyciągają wzrok, a sama gra może dostarczyć wielu godzin rozrywki. Warto podkreślić, że Dixit powstał jako gra terapeutyczna dla dzieci z autyzmem, jednak obecnie stał się jedną z ulubionych gier karcianych osób dorosłych. 

Czarne historie to rodzaj gry karcianej polegającej na odgadywaniu kryminalnych zagadek. W skład jednej talii wchodzi kilkadziesiąt kart, z których każda zawiera mrożącą krew w żyłach historię oraz wskazówki dotyczące sposobu jej rozwiązania. Wiele osób gra w Czarne historie regularnie, i po przejściu każdej talii dokupuje kolejną. Warto ostrzec, że rozgrywka potrafi naprawdę wciągnąć. 

Wybuchające kotki to dynamiczna gra karciana, której rozgrywanie dostarcza wielu emocji oraz wybuchów śmiechu. Rozgrywka jest prosta i polega na odrzucaniu kart z talii posiadanej na ręce, do momentu ich całkowitego zużycia. Należy jednak uważać na karty specjalne – czyli tytułowe wybuchające kotki. Ich zdetonowanie może zakończyć grę w dosłownie każdym momencie. 

Gry karciane dla dorosłych – mniej i bardziej niepoważne 

Popularne są także gry alkoholowe, które pozwalają połączyć spotkanie towarzyskie, rozgrywkę oraz spożywanie alkoholu. Przebieg takiej gry może mieć różną formę. Znajdziesz gry, w których popełnienie błędu jest karane poprzez obowiązkowe spożycie alkoholu. Znajdziesz także tytuły, w których to osoba wygrana ma prawo do napitku. Niezależnie od Twojego wyboru, gry alkoholowe to zazwyczaj udany zakup, który dostarcza rozrywki wszystkim biorących w nich udział. 

Popularne są także gry karciane o humorystycznym, lub nawet parodystycznym charakterze. Do takich należą różne wersje gry Munchkin, a także zyskująca w ostatnim czasie na popularności Gloom. Oba tytuły naszpikowane są licznymi żartami oraz wyjątkowo soczystym, czarnym humorem. Jeśli tylko przepadasz za rozrywką, która jest w identycznym stopniu angażująca, co śmieszna, wówczas oba tytuły mogą okazać się zakupem udanym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here