Ręcznie robione prezenty są niezwykłe, gdyż pokazują jak bardzo zależy nam na obdarowywanej osobie. Dodatkowo, robiąc prezent wraz ze swoim dzieckiem, rozwijasz jego twórcze zainteresowania i wspierasz rozwój zdolności manualnych. Taki prezent niesie ze sobą pozytywne wartości, takie jak autentyczność i przyjaźń. Ten oryginalny i zabawny prezent można bez problemu zrobić razem z dzieckiem. 

Kilka uroczych pomysłów na ręcznie robiony prezent dla dziewczynki

Szukasz świetnego pomysłu na prezent dla małej dziewczynki? Postaw na domową biżuterię! Guma, perły, pióra, koraliki i cyrkonie pozwalają z łatwością komponować modele tak różnorodne, jak opaska z czaplą, pierścionek z gwiazdą, klips księżniczki czy naszyjnik z cukierków.

Możesz również stworzyć zabawną „roślinę kubeczkową”, umieszczając glebę, żwir i roślinkę w małym pojemniku na herbatę lub kawę. Wybierz białą ceramiczną zastawę stołową, jeśli chcesz samodzielnie wykonać dekorację. 

Ręcznie robione bransoletki z kamyków.
fot.pexels.com

Najpopularniejsze ręcznie robione prezenty na urodziny chłopca 

Gry to najłatwiejsze do wykonania kreatywne prezenty i jedne z najpopularniejszych prezentów dla chłopców. Z pomocą swojego dziecka, zaoferuj spersonalizowaną wersję Memory czy Monopoly. Do tworzenia plansz i kart użyj dość mocnego kartonu, a ciasta solnego można użyć do wyrzeźbienia różnorodnych figurek.

Możesz również zaoferować bardziej wyszukany prezent na przykład słoik z ciasteczkami. W małym słoiczku z dżemem, ładnie udekorowanym i ozdobionym etykietą z przepisem, delikatnie ułóż każdą warstwę składników takich jak mąka, proszek czekoladowy, cukier, aby stworzyć zabawne wzory. Następnie jubilat może po prostu opróżnić pojemnik zgodnie z instrukcjami, aby szybko uzyskać pyszne ciastka!

Ręcznie robiony prezent nie wystarczy

Ręcznie robione prezenty często mają wygląd rzemieślniczy, który może zmylić dziecko. Aby uniknąć rozczarowania, zdecydowanie zaleca się oferowanie go jako dodatku do bardziej „klasycznego” prezentu. Pamiętaj więc, że ręcznie robiony prezent dla małego jubilata musi nieść ze sobą coś więcej. Decydując się na ręcznie robioną biżuterię dla dziewczynki, warto kupić też dodatkowy zestaw, żeby dziecko mogło później same tworzyć swoją biżuterię.

Mała dziecięca raczka ubrudzona niebieską farbą.
fot.unsplash.com

Ręcznie robione prezenty są unikalnym dodatkiem do klasycznych prezentów. Do tego pozwalają Ci zaangażować Twoje dziecko w proces tworzenia prezentu. Jeżeli idziecie na urodziny do najlepszego przyjaciela Twojego syna lub córki, warto wspólnie zrobić coś dla jubilata. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here