Jeśli kiedykolwiek organizowałeś przyjęcie urodzinowe dla swojego dziecka, wiesz, jak bardzo może to być stresujące. Aby pomóc Ci przygotować się do następnego wydarzenia, stworzyliśmy listę pomysłów na zabawy urodzinowe, które pomogą Ci odnieść sukces. Dzięki nim uda Ci się stworzyć niezapomniane wydarzenie.

Każde przyjęcie urodzinowe posiada pewne stałe elementy takie jak tort, świeczki, przekąski i oczywiście prezenty. Co zrobić jednak, żeby przyjęcie urodzinowe Twojego dziecka było oryginalne i niezapomniane? Oto 10 pomysłów na zabawy podczas przyjęcia urodzinowego:

1. Zimne ognie na torcie urodzinowym

Do dekoracji ciasta możesz dodać ładne zimne ognie. Dodają odrobinę elegancji Twojemu deserowi, jednocześnie tworząc oryginalny wizualny akcent. Piękne zdjęcia gwarantowane! Dodatkowo możesz rozdać zimne ognie gościom i zgasić światło. Stworzy to magiczną atmosferę, której długo nikt nie zapomni.

zimne ognie
fot.unsplash.com

2. Kostiumy do przebierania się

Nie ma nic lepszego na stworzenie świetnej atmosfery na przyjęciu urodzinowym niż przebranie się. Dzieci to kochają. Zadbaj o kostiumy o różnej tematyce: zwierzęta, księżniczki i rycerze , superbohaterowie, zabawne przedmioty, tak aby każdy znalazł coś dla siebie. Na początku Twoi goście mogą być trochę nieśmiali, ale z czasem będą świetnie się bawić.

3. Sesja zdjęciowa

Nie ma dobrego przyjęcia urodzinowego bez zabawnej sesji zdjęciowej, tym bardziej jeśli pozwoliłeś swoim gościom na przebieranie się. Zorganizuj zabawną sesję zdjęciową, a do tego pozwól na cykanie zdjęć również dzieciom. Jeżeli masz polaroid to każdy może od razu otrzymać zdjęcie, które zrobił! Dzieci to kochają.

4. Quiz 

Quiz to gra, która wymaga pewnego przygotowania, ale zawsze daje efekt. Idealny na urodziny quiz skupi się na motywie przewodnim imprezy. Do Ciebie należy napisanie serii mniej lub bardziej dziwacznych pytań odnoszących się do tematu. 

5. Impreza do góry nogami

Dzieci uwielbiają szaleństwo. Dlaczego nie rzucisz imprezy do góry nogami? Poproś gości, aby przyszli ubrani na lewą stronę: skarpetki, sweter, spodnie, wszystko na lewą stronę! Będą się świetnie bawić odkrywając siebie nawzajem, zobaczysz!

Następnie zacznij imprezę od końca. Zagraj w gry wcześniej, daj prezenty, zdmuchnij świeczki, a następnie zaoferuj posiłek: zacznij od ciasta (uważaj, aby podać tylko małą porcję, aby nie zepsuć im apetytu). Zjedz nożem! Potem posiłek. Zaproponuj łyżkę, jeśli zwykle je się widelcem i odwrotnie. Zobaczysz, zabawa gwarantowana! Czasami tylko jeden szczegół, który zmienia rutynę, może mieć znaczenie.

6. Degustacja chipsów czy żelków

Jeśli chipsy czy żelki są zakazane w domu, tym bardziej warto zrobić z nich wydarzenie w dniu urodzin! Na rynku istnieje imponująca różnorodność smaków chipsów i żelków. Zakryj, po kolei każdemu zawodnikowi, oczy i przyprowadź go samego przed stół, na którym ułożysz różne rodzaje chipsów czy żelków. Następnie każ mu próbować i zgadywać jaki to smak. Zapisuj wyniki każdego uczestnika, aby sprawdzić kto sobie poradził najlepiej.

Różne, kolorowe, żelki na talerzach.
fot.unsplash.com

7. Pudełka przyjaźni

Kup małe drewniane pudełka dla każdego z gości Twojego dziecka. Zaopatrz się również w pędzle, farby akrylowe, brokat i naklejki, a podczas imprezy pozwól im ozdobić swój mały skarb. Następnie niech każde dziecko napisze na kartce papieru, komplement dla każdego przyjaciela siedzącego przy stole i umieści je w pudełku przyjaźni każdego gościa. Możesz zdecydować, czy dzieci odczytają je tam, czy też po przybyciu do domu. Gra, która umili czas w zabawny sposób, pobudzi ich kreatywność i ukoi ich małe, dziecinne serca, zawsze spragnione komplementów.

8. Warsztaty kulinarne

Świetnym pomysłem na zabawę urodzinową są warsztaty kulinarne. Jeżeli posiadasz wystarczająco dużo miejsca, zaproś gości urodzinowych Twojego dziecka do wspólnego pieczenia czy ozdabiania ciasteczek. Dzieci kochają zabawę w kuchni. A dodatkowo będą mogły zabrać do domu swoje ciasteczka, jako upominek z imprezy.

9. Poszukiwanie skarbów

Zabawa w poszukiwaczy skarbów pasuje do każdego motywu przewodniego imprezy. Ukryj po całym domu wskazówki, po których dzieci będą mogły odszukać wspaniały skarb jakim jest worek cukierków czy, wcześniej wspomniane, pudełka przyjaźni do wykonania. Odmian tej zabawy jest wiele, wszystko zależy od Twojej wyobraźni i mieszkania.

10. Zabawa w zadania 

Do tej gry warto zaangażować pozostałych rodziców. Przygotuj zadania do wykonania oraz karteczki z podpowiedzią, gdzie schowana jest nagroda. Karteczki z zadaniami rozdaj każdemu z rodziców, tak aby też zaangażowali się w grę. Następnie dzieci muszą podejść do każdego rodzica i wykonać zadanie, aby otrzymać podpowiedź gdzie schowana jest nagroda. Zadania mogą być najróżniejsze – od zrobienia 10 podskoków po wykonanie wspólnie piosenki.

Dwie dziewczynki bawiące się zabawkami.
fot.unsplash.com

Każde dziecko zasługuje na wyjątkowe przyjęcie urodzinowe. Pamiętaj, że tort, świeczki i prezenty to podstawa, ale zawsze warto zorganizować choć jedną grę, dzięki której wszystkie dzieci będą bawić się razem. Nie przesadzaj też z atrakcjami! Dzieci potrzebują też czasu dla siebie, by rozmawiać i robić to co lubią, najlepiej poza zasięgiem rodziców.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here