Idealne wczasy na Bałkanach

0
1178

Chcesz wyjechać na wczasy gdzieś nad morze na Bałkanach? Znasz już Chorwację od podszewki i chciałbyś spróbować czegoś nowego? Może warto rozważyć opcję spędzenia wakacji w Czarnogórze. Jeszcze do niedawna mało kto decydował się na spędzenie tam wakacji. Da się tam dojechać przez Chorwację, droga jest bardzo długa i męcząca, poza tym kojarzyła nam się raczej z dalekim, biednym krajem, gdzie nie ma nic ciekawego, jednak nic bardziej mylnego.

Czarnogóra – wczasy tam to wspaniała opcja na spędzenie letniego urlopu ze względu na piękne plaże i zabytkowe miasta. Na chwilę obecną można dolecieć do Czarnogóry samolotem, co zdecydowanie ułatwia podróż i sprawia, że coraz więcej ludzi decyduje się na wakacje tam. Co więcej, loty tam nie są szczególnie drogie, mogą wyjść nawet taniej niż podróż do Chorwacji samochodem. Z wielu polskich lotnisk jest możliwość polecenia do stolicy Czarnogóry, a stamtąd na wybrzeże można dostać się pociągiem lub autobusem – jeździ tam ich całkiem sporo.

Sporym plusem wakacji w Czarnogórze jest to, że jest to kraj wciąż nieskażony masową turystyką, ludzie tam są bardzo gościnni, nie traktują turystów „taśmowo” – na pewno będziesz mógł sam zaznać tam gościnności zwykłych ludzi. To idealne miejsce wypadowe na letnie miesiące, lipiec i sierpień, podobnie jak Chorwacja – jest tam wtedy dość dużo ludzi, sporo się dzieje, jednak to idealne miesiące na plażowanie. Jeśli nie znosisz zbyt dobrze upałów, może warto pojechać tam na wakacje poza sezonem. Jest też wtedy co robić, w Czarnogórze jest wiele pięknych miast, które można zobaczyć, jak chociażby Kotor, zabytkowa Budva, którą nazywa się czarnogórskim Dubrownikiem, czy Bar, miasto zdecydowanie historyczne.

Innym ważnym miastem w Czarnogórze jest Herceg Novi, który stanowi najważniejszy nadmorski kurort tego kraju, ze względu na bliskość do Chorwacji czy Bośni i Hercegowiny, gdzie można pojechać na wycieczki, oraz ze względu na dużą liczbę tanich i spokojnych pensjonatów w okolicy. Innym ważnym nadmorskim kurortem jest miasto Ulcinj, gdzie znajduje się największa w tym kraju plaża.

Dużym plusem Czarnogóry są też ceny, które są o wiele niższe niż w Chorwacji, zapłacisz tam prawie połowę mniej za większość rzeczy niż u ich sąsiadów Chorwatów. Poza dostępem do morza i plażami, Czarnogóra może poszczycić się przepięknymi miejscami widokowymi, górami, zatoczkami, niezwykle malowniczymi, przez wielu uważanych za najpiękniejsze na całych Bałkanach. Wielu ludzi jeździ do Czarnogóry nie tyle na plażowanie, co właśnie po to, by zobaczyć te piękne góry czy po to, by przejechać się najpiękniejszą linią kolejową na świecie, która właśnie w tym kraju się znajduje.

Czarnogóra – wczasy w tym kraju to zdecydowanie niezapomniane przeżycie, zarówno ze względu na możliwość spędzenia czasu na pięknych plażach, na aktywnym zwiedzaniu zabytków i cudownych miast, jak i na możliwość podziwiania niesamowitych widoków i napawania się wspaniałą przyrodą, jaką może poszczycić się ten kraj. Czarnogóra to bardzo dobra opcja wakacji dla każdego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here