Nie mam szczęścia do potpourri. Zanim poznałam Yankee Candle, kilkukrotnie zaopatrzyłam się w pachnące susze. Pachnące tylko teoretycznie, bo w praktyce takie mieszanki ładnie wyglądały w koszyczku w łazience, ale nie wydzielały z siebie żadnego aromatu. Po tych niefortunnych przygodach z dużą rezerwą podeszłam do wosku Apple Spice Potpourri – jesiennej propozycji od YC.

Nie wiedziałam, czego mogę się spodziewać. Według opisu producenta, tarteletka pachnie suszonymi owocami, jabłkiem i przyprawami korzennymi. Wosk ma naprawdę piękny, nieco winny kolor i pochodzi z serii Simply Home. Różni się nieco kształtem od „tradycyjnych” tart Yankee Candle, ale nie ustępuje im intensywnością. I wszystko wskazuje na to, że pachnie jak prawdziwe potpourri.  😉

Wyczuwam w nim suszone owoce – takie, z jakich przygotowuje się świąteczny kompot. Do tego odrobinę jesiennych liści (nie wiem, jak inaczej nazwać ten zapach) i faktycznie sporą garść przypraw korzennych. Tak zestawiony zapach jest bardzo ciepły, przyjazny, ale nie duszący. Nie jest charakterny, inwazyjny. To raczej miły, nienachalny towarzysz zimnych wieczorów niż kumpel, którego w mig rozpoznaje się na ulicy nawet po wielu latach od ostatniego spotkania.

Mimo że Apple Spice Potpourri to aromat jesienny, bardzo polecam go na święta. Właśnie dlatego, że nie jest tak bardzo natarczywy jak na przykład Apple & Pine Needle. Świetnie komponuje się z kolędami i rodzinną atmosferą. A do tego – nikogo nie drażni, nikomu nie przeszkadza.

Nie wiem, jak pachnie prawdziwe potpourri, bo (jak napisałam wcześniej) nie miałam szczęścia do mieszanek z suszu. W wersji Yankee Candle pachnie jednak całkiem przyjemnie. Nie jest to mój bezwzględny faworyt, ale – jeśli trafię na jakąś ciekawą promocję – na pewno wosk zakupię ponownie.

Informacje w pigułce:

Testowana forma? Wosk zapachowy

Ile stopiłam? Cały wosk

Gdzie paliłam? W salonie, przy świątecznym stole i w pokoju około 20 m2

Dla kogo? Dla osób lubiących przyjazne, korzenne, ale nienachalne nuty

Gdzie kupiłam wosk? http://www.goodies.pl/woski-zapachowe/399-aromatyczny-susz-jablkowy-apple-spice-potpourri.html

Kompozycja 4/5

Intensywność 3/5

Ogólna ocena i podsumowanie 4/5

Wosk Apple Spice Potpourri znajduje się w moim prywatnym rankingu w połowie stawki. Preferuję bardziej charakterne zapachy, a ten jest po prostu przyjemny. Nie zapada w pamięć, ale miło czasami spędzić z nim wieczór.

Polecam aromat jabłek, suszu i przypraw korzennych na spotkania z przyjaciółmi i rodziną. Na pewno nikomu nie będzie przeszkadzał, a być może ktoś go z miejsca pokocha.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here