Większość dzieci w wieku od 6 do 9 lat jest coraz bardziej niezależna. Dzieci w tym wieku chcą wiele rzeczy robić już samodzielnie, odkrywać i uczyć się. Również ich możliwości fizyczne i intelektualne są znacznie bardziej zaawansowane, więc są na tyle dorośli, że chcą bardziej wyszukanych zabawek. Wybierając się na przyjęcie urodzinowe, warto dowiedzieć się, jaki prezent będzie najlepszy dla dziecka od 6 do 9 lat?

Dzieci powyżej 6 roku życia często już zaczynają bardzo interesować się elektroniką. Jednak kolejna gra na PS4 nie zawsze jest najlepszym pomysłem. Jak i samo PS4 zresztą. Mimo wszystko warto zaspokajać ich głód wiedzy, związany z elektroniką. Oto kilka naszych pomysłów na ciekawe prezenty:

Dwoje dzieci bawiących się aparatem.
fot.pexels.com

 Aparat cyfrowy dla dzieci 

Uchwycenie chwil, retuszowanie zdjęć, wywoływanie ich: aparaty dla dzieci to prawdziwy sukces i są odpowiednia  dla dzieci już od 5 roku życia. Zabawka, a jednak prawdziwy aparat, pozwala na wprowadzenie dziecka do świata fotografii.

Walkie-Talkie

Niemożliwa misja? Nie z krótkofalówkami! Na podwórku czy w domu żadna misja nie jest trudna. Dodatkowy atut walkie-talkie jest taki, że odwraca uwagę dzieci od telefonów komórkowych. W końcu mogą się ze sobą komunikować na odległość. 

Mikrofon do karaoke 

Tańczyć i śpiewać jak gwiazda? Sześć lat to wiek pokazów na środku salonu i choreografii godnej gwiazd estrady. Kolorowy mikrofon karaoke to świetny prezent dla każdej przyszłej piosenkarki czy piosenkarza.

Gry konstrukcyjne

Gry konstrukcyjne przemawiają zarówno do dzieci w wieku 6 lat, jak i 12 lat. Składaj, twórz, łącz elementy… tak wiele możliwości, dzięki zabawom konstrukcyjnym. Do gier konstrukcyjnych zaliczamy wszelkie modele do sklejania czy klocki Lego.

Gry edukacyjne 

Dzieci od 6 roku życia zaczynają się już intensywnie uczyć. Warto wspomóc ten proces poprzez ciekawe i zabawne gry edukacyjne. Dzięki nim nauka czytania czy liczenia stanie się samą przyjemnością.

Szachowe piony i dziecko w tle.
fot.unsplash.com

W świat dzieci powyżej 6 roku życia zaczyna już wkradać się elektronika i nie jesteśmy w stanie tego uniknąć. Możemy jednak dobrać nasze prezenty urodzinowe tak, by połączyć świat elektroniki ze światem naszego dziecka. Nie oznacza to od razu kupowania tabletu czy konsoli. Jeżeli nie masz pomysłu na ciekawy prezent, pamiętaj, że zawsze możesz kupić ”klasyki” takie jak puzzle, gry planszowe czy książki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here