Zdecydowałeś, że będziesz obchodzić urodziny swojego dziecka w domu? Będziesz więc musiał pomyśleć o tym wydarzeniu i jego organizacji. Jak każda dobrze zorganizowana impreza urodzinowa w domu, organizacja przyjęcia dla dziecka, wymaga podjęcia odpowiednich kroków i działań. Chcesz przecież, żeby jego impreza urodzinowa była magiczna. Oto 6 kroków,  które pomogą Ci zorganizować niezapomniane przyjęcie urodzinowe dla Twojego dziecka w domu.

Małe dziecko jedzące tort. Balony i inne dekoracje.
fot.unsplash.com

1. Ustal temat przewodni imprezy urodzinowej

Maluchy kochają zwierzęta, cyrk i pluszaki. W przypadku starszych dzieci motywem może być :

  • księżniczki, książęta, wróżki, rycerze, jednorożce
  • Supergirl, Spiderman czy inny superbohater
  • ukochana bajka naszego dziecka

Najlepiej, gdyby to dziecko samo mogło zadecydować o temacie swojego przyjęcia urodzinowego. Przygotowania do urodzin są równie emocjonujące, co sama impreza.

2. Określ liczbę gości, aby móc zorganizować urodziny w domu

Będzie to zależeć od przestrzeni dostępnej na to przyjęcie. Ważny jest również wiek dziecka. Maluchy potrzebują więcej uwagi i troski. Po uwzględnieniu tych kryteriów, Twoje dziecko wybierze swoich przyjaciół, których zaprosi na swoje urodziny.

3. Zrób zaproszenia

Dostępnych jest kilka opcji, aby powiadomić znajomych, że są zaproszeni na imprezę urodzinową. Możesz samodzielnie wykonać piękne karty z wybranym motywem lub można je kupić w sklepach, jeżeli wybrany motyw jest popularny. Jeżeli jest taka możliwość, pozwól dziecku samemu wręczyć zaproszenia w przedszkolu czy szkole. Na zaproszeniach umieść swój numer telefonu, aby rodzice Twoich gości, mogli się z Tobą skontaktować przed przyjęciem urodzinowym.

Zaproszenia urodzinowe - brązowe koniki.
fot.pexels.com

4. Pomyśl o różnych animacjach, które uatrakcyjnią imprezę urodzinową

Zabawy podczas przyjęcia urodzinowego bardzo integrują gości, a dodatkowo robią wrażenie. Warsztaty makijażu i przebrania są odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Bardzo popularne są również zajęcia manualne lub kreatywne. Modne jest także przygotowanie małych upominków dla zaproszonych dzieci i rodziców. Szczególnie gdy się wcześniej nie znaliście i organizowana przez was impreza urodzinowa jest pierwszą okazją do spotkania.

5. Zaplanuj urodzinowe dekoracje

Nie ma imprezy bez dekoracji: balony, piniata, obrusy, tekturowe talerze, kubki, różnorodne serwetki. Wszystko to w powiązaniu z wybranym tematem, o ile jest to oczywiście możliwe, tworzy całą atmosferę imprezy urodzinowej. 

6. Zadbaj o przekąski

Dobrze zorganizowane przyjęcie urodzinowe powinno oferować różnorodne przekąski. Nie kupuj samych ciastek i napojów gazowanych, gdyż są dzieci, które ich nie lubią. W Twoim menu powinno się również znaleźć miejsce na jakieś danie na ciepło czy choćby kanapki. Dzieci mogą zgłodnieć. 

7. Wybierz tort urodzinowy 

Na przyjęciu urodzinowym moment, gdy dziecko może zdmuchnąć świeczki, cieszyć się tortem i  otrzymać prezenty, jest najbardziej niezwykły dla małego jubilata. Wymarzony tort możesz przygotować samodzielnie i zaangażować swoje dziecko w jego projektowanie. Natomiast jeśli wypieki nie przemawiają do Ciebie, możesz go zamówić w cukierni. Często będą mogli przygotować Ci tort z motywem przewodnim całej imprezy urodzinowej.

Tort urodzinowy, kolorowe babeczki ciateczka i inne przekąski urodzinowe.
fot. pexels.com

Jak widać, zorganizowanie przyjęcia urodzinowego w domu wymaga czasu i pomysłu. Problem stanowi nie tylko kupno wymarzonego prezentu dla naszej pociechy, ale również cała organizacja imprezy urodzinowej. Nie wahaj się ustalić harmonogramu, wyznaczając sobie cele z datą. Regularnie sprawdzaj, co zostało zrobione i pozostaje do zrobienia. Jeżeli przypilnujesz wszystkich 6 kroków, impreza urodzinowa Twojego dziecka będzie niezapomniana.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here