W dniu urodzin lub Bożego Narodzenia nie zawsze łatwo jest zdecydować się na dobry prezent dla dzieci. Jeśli nie masz pomysłu na prezent, zacznij od zadania sobie pytania, czym interesuje się dziecko. Niezależnie od tego, czy jest to Twoje dziecko, czy przyjaciel Twojego syna/córki, dowiedz się o jego zainteresowaniach. Jeżeli jednak ciężko sprecyzować co maluch lubi, poniżej przedstawiamy kilka pomysłów na uniwersalny prezent, dostosowany do wieku dziecka i okazji.

Kolorowe kartki i papier do pakowania prezentów obsypane brokatem.
fot.pexels.com

Kilka pomysłów na prezent dla dzieci zależnie od wieku

Biorąc pod uwagę rozwój dziecka, zabawki są klasyfikowane według grup wiekowych. Oto mały wybór, który powinien zadowolić wszystkich:

  • Najlepsze prezenty dla dzieci do 2 lat dla dziecka w tym wieku wybierz gry rozbudzające zmysły, w których dotyk i słuch mają duże znaczenie: miękkie zabawki, grzechotki, lampka nocna, pacynki na palce, dzwonki muzyczne czy inne instrumenty. Drewniane klocki czy sortery to również świetny pomysł na prezent.
  • Najlepsze prezenty dla dzieci od 3 do 6 roku życia – dzieci w tym wieku dużo używają już swojej wyobraźni, a gry w “udawanie” są bardzo popularne – zabawkowa kasa fiskalna, pieniądze, przebrania wszelakie…wszystko co pozwoli dziecku wcielić się w rolę. Możesz także zdecydować się na gry ćwiczące zdolności motoryczne. Dzieci w tym wieku uwielbiają pomagać. Jeśli masz ogród, spaw Twojemu dziecku narzędzia ogrodnicze. Świetnie sprawdzą się też kuchnie zabawkowe lub akcesoria kuchenne dla dzieci, aby maluch mógł pomóc Ci w prawdziwym gotowaniu.
  • Najlepsze prezenty dla dzieci od 6 do 9 roku życia – w tym wieku dzieci już chętnie grają w gry, a gry planszowe są bardzo popularne, więc jest to zawsze dobry prezent.  Dzieci w tym wieku są też prawdziwymi odkrywcami i lubią mieć własne doświadczenia. Wybierz więc lornetkę, zestaw przyrodnika, planetarium, globus czy atlas.

Kilka pomysłów na prezent dla dzieci w zależności od okazji

  • Pomysły na prezent urodzinowy dla każdego – nie ma urodzin bez prezentów! Jeśli jesteś organizatorem imprezy urodzinowej dla swojego dziecka, często goście pytają Cię, co uszczęśliwiłoby Twoje dziecko. Spróbuj iść różnymi ścieżkami. Zmniejszasz wtedy ryzyko duplikatów. Jeśli to Twoje dziecko jest zaproszone na przyjęcie urodzinowe, nie wahaj się zapytać mamy o upodobania jej syna lub córki. Jeżeli jednak,  z jakiegoś powodu jest to niemożliwe, możesz zawsze wybrać klasyczny prezent. Puzzle, bestsellerowa książka, gra planszowa zawsze są dobrym pomysłem. Możesz też wymyślić coś bardziej oryginalnego: dwa bilety na lodowisko czy do kina lub lekcje gotowania dla dzieci.
  • Kilka pomysłów na prezent urodzinowy dla przyjaciela Twojego dziecka  – trudno zadowolić małego chłopca, gdy masz tylko dziewczynki! Jednak pewne motywy zawsze działają: superbohaterowie, dinozaury, rycerze i piraci, a nawet „mieszane” prezenty, takie jak puzzle i książki. 
  • Pomysły na drobne upominki dla urodzinowych gości – obecnie bardzo często dziękuje się gościom za przybycie drobnymi drobiazgami wręczanymi na zakończenie imprezy. Tutaj znowu możesz być oryginalny, organizując konkursy, w których zaproszone dzieci mogą wygrać drobne upominki.
  • Jaki prezent urodzinowy dla dziewczynki lub chłopca? – w zależności od tego, czy jubilat jest dziewczynką, czy chłopcem, prezenty niewątpliwie będą różne. A jednak nie bój się łamać zasad! Niektóre dziewczynki bardziej ucieszą się z auta na baterie niż kolejnej lalki. Natomiast lalka – figurka z ulubionej bajki, będzie również świetnym prezentem dla chłopca. 
  • Ręcznie robiony prezent urodzinowy ręcznie robiony prezent to doskonały dodatek do tradycyjnych prezentów: drobiazgi dla małej dziewczynki czy czekoladowe lizaki dla chłopca. Twoje dziecko będzie zachwycone, że może uczestniczyć w tworzeniu prezentu, a jego przyjaciele na pewno docenią oryginalność prezentu.
Dziewczyna z ręcznie namalowanym swoim portretem.
fot.pexels.com

Aby przyjęcie urodzinowe dziecka pozostało cudownym wspomnieniem wystarczy grono przyjaciół, mało miejsca, fajny słodko-słony bufet i przede wszystkim zabawy! Dzieci potrzebują wskazówek, aby bawić się w grupach, ale jeśli brakuje Ci inspiracji, nie panikuj, gdyż istnieje wiele pomysłów, a niektóre możesz znaleźć tutaj. Zastanów się przed imprezą, jakie zabawy możesz zorganizować, i odpowiednio zaplanuj sprzęty. Odrobina planowania popołudniu z wyprzedzeniem pozwoli ci uniknąć przepełnienia lub odwrotnie, dzieci, które się nudzą. Dobre urodziny to takie, zorganizowane z umiarem – trochę atrakcji, a trochę czasu na swobodną zabawę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here