Znalezienie idealnego prezentu dla dziecka do 2 roku życia nie jest łatwe. Zabawki do kąpieli, kostki konstrukcyjne, gryzaki maskotki, klocki… wybór jest ogromny. Jeśli nie możesz zdecydować, które prezenty dla dziecka są najlepsze, poniżej przedstawiamy, kilka sprawdzonych pomysłów.

Dziewczynka bawiąca się drewnianą zabawka.
fot.unsplash.com

Kupując prezent dla dziecka do 2 roku życia, najlepiej podpytać rodziców, czego potrzebują i co dziecko lubi. Ale co w sytuacji, kiedy to sami jesteśmy tymi rodzicami i musimy wybrać prezent dla naszego malucha? Poniżej przedstawiamy listę najlepszych zabawek:

Zabawka motoryczna 

przykład: karuzela nad łóżeczko. Spokojna i inteligentna aktywność, która pozwala dziecku skoncentrować się i rozwijać zdolności motoryczne.

Stolik interaktywny

Idealne do zaoferowania małemu dziecku w wieku 1 roku. Stolik interaktywny oferuje wiele zajęć zebranych w jednym miejscu. Twoje dziecko będzie mogło zapoznać się z kolorami, ruchem i dźwiękami. Wystarczająco dużo, aby był zajęty i nie znudził się zbyt szybko.

Książka

Roczne dzieci lubią odkrywać, więc nie wahaj się oferować książeczek w twardej oprawie, z którymi dziecko poradzi sobie bez ryzyka ich uszkodzenia. Dla dzieci poniżej roku, można znaleźć specjalne książeczki, których strony wykonane są z różnych faktur. Dzieci chętnie do nich zaglądają i dotykają kolorowych stron.

Płyta CD

Chociaż dziecko w tym wieku jest jeszcze trochę za małe na bajki, to płyta z rymowankami dla maluchów powinna spodobać się już rocznemu dziecku. kto wie, może nawet zacznie tańczyć słuchając piosenek.

Lalka

Ponieważ nawet maluchy uwielbiają naśladować to, co widzą, wręczenie im niemowlęcia może być świetnym pomysłem. Nie myśl, że tylko małe dziewczynki lubią bawić się lalkami, karmić je, spacerować, ubierać. Mali chłopcy też to uwielbiają… pod warunkiem, że damy im taką możliwość.

Drewniany domek dla lalek i lalki
fot.pexels.com

Zabawki magnetyczne

Łatwe w obsłudze, zabawne i niemożliwe do przeoczenia. Małe, pulchne rączki, które są jeszcze trochę niezdarne, podziękują ci.

Instrumenty muzyczne

Instrumenty muzyczne to świetny prezent dla dzieci, tak naprawdę w każdym wieku. Pamiętaj, żeby wybierać instrumenty dobrej jakości, gdyż tej złej hałasują bardziej niż grają. W rzeczywistości zakup instrumentu, który wydaje prawdziwe dźwięki, zachęca dziecko do odkrywania muzyki, rytmu i nut.

Rowerek trójkołowy

Dobrym prezentem urodzinowy, dla dziecka do 2 roku życia, może być rowerek na trzech kółkach. Będzie ono mogło jeździć po domu (i nie tylko), w ten sposób rozpoczynając swoją przygodę z rowerem.

Zabawka na biegunach

Czy myślałeś o zabawce na biegunach na urodziny swojego malucha? W drewnie czy pluszu są naprawdę urocze, a dzieci uwielbiają huśtać się na koniu na biegunach.

Mały stolik i krzesełko 

Każde dziecko pokocha również mały stolik i krzesełka, które będą dopasowane do jego rozmiarów. Rysować, bawić się, odłożyć książkę lub coś przekąsić. Dzieci kochają robić wszystko jak dorośli!

Mała dziewczynka bawiąca się w swoim pokoiku. Mały stolik i domek
fot.pexels.com

Dzieci do 2 lat uwielbiają spędź zabawne i edukacyjne chwile ze swoimi rodzicami poprzez puzzle, instrumenty muzyczne, gry rzemieślnicze i konstrukcyjne, gry motoryczne, gry edukacyjne i pierwsze gry planszowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here