Kupowanie prezentów to zawsze trudna sprawa. Szczególnie dla dzieci w przedziale od 3 do 6 lat gdyż wtedy dziecko szybko się rozwija i równie szybko zmienia zainteresowania. Dziś lubi puzzle, jutro fascynuje się lego. Ilość opcji jest oszałamiająca, jednak jest kilka zabawek, które spodobają się każdemu maluchowi. Poniżej prezentujemy listę prezentów, które możesz ofiarować dziecku w wieku od 3 do 6 lat. Jest to lista 8 uniwersalnych pomysłów na prezenty, zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.

Dziecko na rowerku biegowym
fot.unsplash.com

1.Rower

3 lata to idealny wiek na rozpoczęcie jazdy na rowerze. Naukę jazdy warto zacząć od rowerka biegowego. Jest to rower bez pedałów, gdzie dzieci uczą się utrzymywać równowagę, a prędkości nabierają odpychając się nóżkami. Pamiętaj, aby dobrać rower do wzrostu dziecka. 

2. Zabawkowa kuchnia

Zabawkowa kuchnia jest świetnym prezentem zarówno dla dziewczynek, jak i chłopców.  Jeżeli nie masz dużo miejsca w mieszkaniu, to istnieją również małe kuchnie, rozkładane na stole. Można też kupić sam zestaw zabawkowych warzyw i owoców do krojenia oraz garnki. Dzieci uwielbiają naśladować gotowanie.

3. Meble i dekoracje

W wieku 3 lat sypialnia nieco się zmienia. Może teraz jest czas, aby zmienić dziecko łóżeczko niemowlęce na normalne łóżko, kupić ładne biurko do rysowania lub zainstalować ładną biblioteczkę czy nowy regał na zabawki. Możesz też trochę odnowić dekorację, zmienić dywanik lub ładną lampkę nocną.

4. Kreatywne gry i zabawy

Tworzenie to niezwykle rozwijająca zabawa i dzieci to kochają. Dla każdego dziecka, w wieku od 3 do 6 lat, wszelkie przybory plastyczne są świetnym prezentem. Sztaluga, płótno, farby, pędzle, kredki, a także naklejki nożyczki i papier kolorowy.   Jest też ponadczasowa plastelina. Warto też poszukać książeczek z zadaniami dostosowanymi do wieku dziecka.

Kolorowe kredki.
fot.unsplash.com

5. Klocki konstrukcyjne

Budowanie jest super zabawne. Istnieje wiele rodzajów klocków, z czego klocki konstrukcyjne są najlepsze dla dzieci od 3 do 6 lat. Dzieci mogą z nich budować domy, auta, zwierzęta czy „najwyższą wieżę świata”. Możesz też wybrać drewniane klocki. Są łatwiejsze w użytkowaniu niż klocki konstrukcyjne, ale nie da się z nich zbudować zbyt zaawansowanych rzeczy. Klocki konstrukcyjne “rosną” razem z dzieckiem i jego umiejętnościami.

6. Gry zręcznościowe

Istnieje wiele świetnych gier, które pomogą rozwinąć dziecku umiejętności motoryczne. Wszelkie gry drewniane, które polegają na układaniu klocków tak, aby podstawa się nie przewróciła czy gra “krzesełka”. Na rynku dostępnych jest wiele ciekawych gier zręcznościowych.

7. Książki

Książki to zawsze dobry prezent dla dzieci, ale też najłatwiejsze rozwiązanie. Jeżeli Twoje dziecko ma mnóstwo zabawek, i na ten moment nie potrzebuje nic nowego, książka to świetny prezent. Dostępnych jest mnóstwo pięknych książek dla dzieci, więc nie tylko zawsze znajdziesz coś ciekawego, to jeszcze będzie to prezent na dłużej.

8. Gry planszowe

Gry planszowe to świetny sposób na spędzanie wspólnie czasu. Pozwalają usiąść razem przy stole i dobrze się bawić. Dla dzieci w wieku 3-4 lat wybieraj bardziej kooperacyjne gry, gdzie rodzice i dzieci grają razem i mają wspólny cel.  Natomiast dla pięcio i sześcioletnie dzieci możesz już kupować tradycyjne, proste planszówki jak Grzybobranie czy Chińczyk. Dla wszystkich dzieci w tym przedziale wiekowym polecane  są gry pamięciowe jak Memo, puzzle czy domino.

Plansza do gry w chińczyka z pionkami i kostką.
fot.pexels.com

Kupowanie prezentu dla dziecka od 3 do 6 lat to często najtrudniejsza sztuka. Dzieci w tym wieku dopiero zaczynają odkrywać swoje zainteresowani i są nastawione na próbowanie nowych rzeczy. Zawsze warto podpytać rodzica jubilata o to, czego w danym momencie dziecko potrzebuje. Jeżeli sam organizujesz imprezę urodzinową, i rodzice gości proszą Cię o radę, zawsze możesz podać im pomysły z powyższej listy, a Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone z prezentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here