Znalezienie prezentu na urodziny dziecka nigdy nie jest łatwe, zwłaszcza gdy nie jest to Twoje dziecko. Niezależnie od tego czy jest to chłopiec, czy dziewczynka, warto poświęcić chwilę na zbadanie preferencji i upodobań dziecka. Nie zawsze kupno typowo chłopięcego czy dziewczęcego prezentu, będzie strzałem w dziesiątkę. W tym artykule znajdziesz kilka rad, jak kupić idealny prezent dla chłopca i dla dziewczynki. 

Dwa ludziki lego z balonami - chłopiec i dziewczynka.
fot.unsplash.com

Wybierając prezent dla dziecka, pamiętaj przede wszystkim, że najważniejsze jest to, aby ten prezent uszczęśliwił dziecko. Nie ma znaczenia więc, że chłopiec chce dostać lalkę, a dziewczynka komplet żołnierzyków. Dzieci są różne i nie wszystkie dziewczynki cieszą się z lalek i wolą np. autka sterowane na baterie. Natomiast niektórzy chłopcy marzą by zostać kucharzami i bardziej się ucieszą z zabawkowej kuchni niż kompletu narzędzi. 

Prezenty dla chłopców 

Większość chłopców doceni zabawki, które są bardziej zorientowane na superbohaterów, wojnę, samochody, piratów, rycerzy … Ale uważaj, aby nie popaść w stereotypy! Dowiedz się wcześniej o upodobaniach danego dziecka, a nawet o bardzo konkretnym nawiązaniu do czegoś, co chciałby otrzymać. Znam chłopca, który uwielbia bawić się w fryzjera i czesać mamie czy babci włosy i jego wymarzonym prezentem był zestaw spinek, gumek i opasek do tworzenia fantazyjnych fryzur.

Jeśli jednak nie znasz dokładnie upodobań jubilata, lub zbyt często się zmieniają, zdecyduj się na ogólny prezent, taki jak książka lub gra planszowa. Pamiętaj, że sama impreza urodzinowa i uczestnictwo w niej przyjaciół jubilata, jest już świetnym prezentem.

Prezenty dla dziewczyn

Aby znaleźć idealny prezent dla dziewczynki, o wiele bardziej praktyczne jest poznać jej zainteresowania. Wiedza, co już posiada, i co chciałaby mieć, niewątpliwie pomoże wybrać najlepszy prezent. Również tutaj nie należy ulegać stereotypom. Chociaż większość dziewcząt lubi na przykład lalki i księżniczki, nie wszystkie z przyjemnością rozpakują je na urodziny. Obecnie istnieje szeroki wybór zabawek, które można dostosować do osobowości i preferencji dziecka. Również w przypadku dziewcząt, w razie wątpliwości, najlepiej jest skupić się na temacie ogólnym, najlepiej edukacyjnym.

Mała dziewczynka bawiąca się fioletowym, plastikowym, aparatem.
fot.unsplash.com

Z pewnością przyjemność 

Jeśli chcesz mieć pewność, że się nie mylisz, lub jeśli chcesz uniknąć popadania w uprzedzenia ze względu na płeć, wybierz prezent uniwersalny. Tu masz do wyboru kilka opcji: edukacyjne i kreatywne gry, gry planszowe, instrument muzyczny (za zgodą rodziców!) czy klocki konstrukcyjne. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy powinny rozwinąć, pewne te same zdolności, więc taki prezent zawsze będzie udany. 

Wybierając prezent urodzinowy dla chłopca czy dla dziewczynki, pamiętaj, że najważniejsza jest radość dziecka. Czasem mała latarka, która świeci różnymi kolorami, może sprawić więcej radości niż najdroższa lalka, jeżeli dziecko nie lubi się nimi bawić. Ważne też jest nie uleganie stereotypom i poszanowanie zainteresowań dziecka. Nie ma nic złego w tym, że dziewczynka bawi się narzędziami, a chłopiec udaje kucharza czy fryzjera i czesze lalki. Wybieraj prezent z rozwagą, a jeżeli naprawdę nie masz wiedzy o zainteresowaniach dziecka, postaw na klasyki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here