Obecnie bardzo często rozdaje się drobne upominki dla młodych gości przyjęcia urodzinowego. Słodycze i drobiazgi, rozdawane przy pożegnaniu, czy wygrywane w urodzinowych konkursach, są świetnym urozmaicenie, każdego urodzinowego przyjęcia. Oto nasze najlepsze pomysły na rozpieszczanie małych gości urodzinowych.

Małe dziecięce rączki ropakowujące prezent.
fot.unsplash.com

Jakie drobne upominki wybrać dla swoich gości?

Oferowanie gościom drobnych prezentów staje się coraz bardziej powszechne. Dziękujemy im w ten sposób za udział w imprezie  lub po prostu zostawiamy im dobre wspomnienia z spędzonego razem popołudnia. W Internecie znajdziecie mnóstwo paczek zawierających niespodzianki sklasyfikowane tematycznie: dziewczynka i chłopiec, małe artykuły papiernicze, plastikowe dinozaury, tatuaże i oczywiście niezastąpione mini-pistolety na wodę, bransoletki, pierścionki i inne drobiazgi. 

Myśląc nieszablonowo, można jednak zaproponować coś „domowego”: maskę zwierzęcia wykonaną i ozdobioną przez dziecko, małą rzeźbę z ciasta solnego lub zdjęcie zrobione podczas przyjęcia. 

Kiedy należy wręczać prezenty?

Dzieci tradycyjnie opuszczają przyjęcie z małą torebką cukierków czy innym upominkiem. Jednak nie musisz dawać dodatkowych prezentów, gdy nadchodzi czas wyjścia, jeżeli przygotowałeś specjalne konkursy, w których Twoi goście mogą wygrać cukierki i drobiazgi. To w zupełności wystarczy. 

Skorzystaj z imprezy, aby gotować z przyjaciółmi

Zamiast słodyczy mali goście z przyjemnością wrócą do domu z czekoladowymi lizakami lub ciasteczkami, które upiekli na miejscu. Dobry pomysł na aktywność, jeśli dzieci nie znają się i nie przychodzi im łatwo zabawa.

Pamiętaj o opakowaniach

Ważnym aspektem jest również zapakowanie upominków dla gości. Pamiętaj, że upominki dawane na koniec imprezy powinny wyglądać estetycznie i ciekawie. Świetnym pomysłem jest przygotowanie pudełeczka  z naklejką z imieniem gościa. Pozwalają w wyjątkowy sposób podziękować gościom za uczestnictwo. Dzieci, a już ich rodzice na pewno, poczują się docenione.  

Jeżeli zabrakło Ci czasu na przygotowanie upominków i ich spakowanie, postaw na wyjściu misę z fajnymi słodyczami, batonikami czy żelkami, i zachęcaj dzieci, żeby zabierały do domu. Nie jest to może bardzo efektowne, ale uwierz mi, że Twoi dziecięcy goście będą zachwyceni.

Zielone cukierki na różowym talerzu.
fot.pexels.com

Pamiętaj, że upominki dla gości to ważny aspekt organizowania przyjęcia urodzinowego. Dzieci przychodzą na Wasze przyjęcie, by świętować urodziny swojego przyjaciela/przyjaciółki. Natomiast ich rodzice, często wspierają Was w opiece nad małymi gośćmi. Warto więc okazać im swoją wdzięczność i podziękować za zaangażowanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here