Wkrótce zostaniesz właścicielem wymarzonego kota i właśnie kompletujesz wyprawkę dla swojego podopiecznego? Jednym z najważniejszych akcesoriów na twojej liście powinna być kuweta. Jej wybór powinien być dobrze przemyślany, ponieważ będzie mieć ogromny wpływ na życie nie tylko zwierzaka, ale też i jego właściciela. Sprawdź, o czym warto pamiętać podczas poszukiwań idealnej kuwety dla kota.

Rozmiar pojemnika

Przede wszystkim kuweta nigdy nie powinna być zbyt mała. Jeśli kot nie będzie mógł swobodnie załatwić swoich potrzeb fizjologicznych, to zwyczajnie może zacząć załatwiać się obok pojemnika. Należy też pamiętać, że pupil będzie chętniej odwiedzał przeznaczoną dla niego toaletę, jeśli będzie mógł w niej nieco pogrzebać. Z tego powodu kuweta dla kota z oferty aquaelzoo.pl wyróżnia się przestronnością. Pojemniki są też dostępne w różnych rozmiarach, dlatego można bez problemu znaleźć produkt odpowiedni zarówno dla młodego kotka, jak i dla dorodnego persa.

Wysokość kuwety

Ważnym wymiarem, którego niestety niedoświadczeni właściciele często pomijają, jest wysokość. Zbyt wysoka kuweta może być przeszkodą nie do pokonania np. dla seniora, pupila z nadwagą,  czy też młodego kociaka. Może też stwarzać problemy kotce w okresie ciąży bądź choremu zwierzakowi. Brak możliwości szybkiego dostania się do kuwety może sprawić, że kot zacznie załatwiać się poza jej obrębem. Jeśli niski rant powoduje wysypywanie się żwirku podczas wizyt kota, to warto zainwestować w specjalną matę pod kuwetę, co ułatwi zachowanie porządku w mieszkaniu.

Stopień zabudowania

Podczas zakupów warto też wziąć pod uwagę preferencje kota dotyczące prywatności. Na początek można zaproponować mu otwarty model. Jeśli pupil niezbyt chętnie załatwia się w takim pojemniku, to warto przetestować bardziej zabudowaną wersję. Przypominająca transporter kuweta może przypaść do gustu zwłaszcza dorosłym osobnikom, które często mają potrzebę izolacji. Z kolei otwarty pojemnik może być dobrą opcją dla większych kotów, choć w ofercie sklepu online AquaelZoo można znaleźć też przestronne kryte kuwety w rozmiarze XL.

Łatwość czyszczenia

Z punktu widzenia właściciela ważną cechą z pewnością jest łatwość czyszczenia kuwety. Zachowanie regularności z pewnością nie jest tak dużym wyzwaniem, gdy umycie pojemnika zajmuje dosłownie kilka chwil. Najlepiej wybierać proste kształty, ponieważ dotarcie do zabrudzeń w rowkach i innych zagłębieniach może być trudne i czasochłonne. Należy pamiętać, że kot może unikać załatwiania się w brudnej kuwecie.

Liczba kotów w domu

Zasadniczo zaleca się, aby każdy kot miał własną kuwetę. Niekiedy dobrym pomysłem może okazać się też dodatkowy pojemnik, czyli np. 3 kontenerki na 2 osobniki. Warto wziąć pod uwagę fakt, że kot może nie chcieć zaglądać do swojej kuwety, jeśli załatwił się już w niej inny zwierzak. Jeśli jednak koty pozostają w dobrych stosunkach, to może okazać się,  że korzystanie z tego samego pojemnika nie będzie dla nich najmniejszym problemem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here