Fotel w salonie? Ten mebel jest nie jest konieczny, ale jest niezbędny, aby nadać osobowości Twojemu salonowi. Nie tylko przyozdobi on Twój salon, ale również pozwoli Ci stworzyć atmosferę relaksu i odprężenia tak bardzo poszukiwaną w tej przestrzeni. Twój fotel nie tylko musi być piękny, ale również wygodny i wytrzymały. Jaki materiał, jaki styl, jaki kolor wybrać? Oto nasze wskazówki, jak znaleźć fotel swoich marzeń.

1. Komfort

Każdy dobry fotel powinien być wygodny, więc wybór rodzaju siedziska jest bardzo istotny. Komfort siedzenia zależy w dużej mierze od rodzaju wyściółki. Zależy to również od projektu i trwałości materiałów. W zależności od twoich pragnień i preferencji będziesz więc miał wybór między dość imponującym oparciem, dość mocnym i wysokim siedziskiem lub znacznie bardziej miękkim. Jednak dla maksymalnego komfortu spróbuj znaleźć właściwą równowagę. Innymi słowy, siedzisko, które nie jest ani za twarde, ani za miękkie. 

Ważnym aspektem przy wyborze fotela jest też to, jak lubisz siedzieć. Niektórzy wolą mieć nogi w górze, inni wolą zwinąć się w kłębek, a jeszcze inni lubią wyciągać się na podłokietnikach. Jeśli więc celem Twojego fotela jest stworzenie wygodnego miejsca do wypoczynku, zastanów się, czy pasuje ono do tego, jak lubisz siedzieć. W końcu nie ma sensu inwestować w fotel, który jest dla Ciebie zbyt niewygodny w użyciu.

Dziewczyna siedząca bokiem na fotelu z nogami na podłokietniku.
fot.pexels.com

2. Obicie

Możesz wybierać między tkaninami, skórą lub materiałami syntetycznymi. Aby jednak dokonać właściwego wyboru, weź pod uwagę zarówno praktyczność, jak i estetykę. Należy pamiętać, że rodzaj obicia zależy głównie od rodzaju użytkowania i codziennych nawyków. Jeśli masz dzieci lub planujesz jeść w fotelu, wybierz proste w pielęgnacji obicia lub zdejmowane poduszki. Jeśli zdecydujesz się na skórę, pamiętaj o odpowiedniej konserwacji. Fotel z obiciem bawełnianym będzie miękki i mniej podatny na kurz, jednak pozostanie wrażliwy na plamy i zabrudzenia. Obicie Twojego fotela należy również dobrać do innych kluczowych mebli w Twoim salonie, aby wszystko razem tworzyło zamierzony, a nie przypadkowy, efekt.

Beżowy fotel uszak z podnóżkiem.
fot.pexels.com

3. Wymiary i kolory:

Pamiętaj, aby przed wyborem fotela wziąć pod uwagę dostępną przestrzeń w salonie. Na przykład duży fotel z oparciem zajmie więcej miejsca niż kompaktowy, niski fotel.  Fotel powinien również pasować do innych mebli znajdujących się już w pokoju, nie wyróżniając się zbytnio. Aby to zrobić, rozważ zharmonizowanie kolorów, kształtów i stylów, ale jeśli lubisz oryginalność, fotel może być świetnym akcentem dodającym charakteru i koloru do Twojego salonu.

4. Styl

Styl Twojego fotela może być wszelaki. Od najbardziej klasycznych po najbardziej designerskie. Niezależnie od stylu i atmosfery, jaką chcesz stworzyć w salonie, zawsze będziesz w stanie znaleźć najbardziej odpowiedni fotel. Dla odrobiny autentyczności w stylu retro idealny będzie fotel vintage lub fotel w kolorze czekoladowym. W przypadku stylu glamour możesz wybrać fotele w stylu Ludwika XV, tapicerowany aksamitem czy nabijany ćwiekami i srebrnym wykończeniem dla większej elegancji i blasku. Wreszcie, jeśli potrzeba wygody jest jednym z Twoich priorytetów, możesz wybierać spośród szerokiej gamy foteli relaksacyjnych dostępnych w szerokiej gamie kształtów, materiałów i kolorów.

Elegancki salon z eleganckimi fortelami w stylu Ludwika XV
fotpexels.com

Wybór foteli do naszego salonu to ostatecznie kwestia spójności i koordynacji. Możesz albo dokonać wybór w oparciu o już istniejący styl, albo nieco przełamać jednorodność salonu fotelem w zupełnie innym stylu. W ten sposób będziesz cieszyć się wyjątkowymi meblami, i wyjątkowym salonem, odzwierciedlającymi Twój charakter.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here