Lubisz gotować? Chciałbyś zaszczepić pasję do gotowania u swojego dziecka. A może po prostu jest to nauka samodzielności i zaradności. Żeby Twoje dziecko chętnie pomagało Ci w kuchni i uczyło się sztuki kulinarnej, ważne jest zaopatrzenie się w odpowiednie przyrządy kuchenne. Jednak najlepsze akcesoria kuchenne dla dzieci to nie te, które myślisz.

Czyli jakie? Najlepsze przyrządy kuchenne dla dzieci są trwałe, łatwe w użyciu, prawdziwe i co najważniejsze KOLOROWE! Uczenie dzieci za pomocą niewłaściwych przyrządów kuchennych tylko stłumi ich entuzjazm. Przyrządzanie potraw, źle zaprojektowanym przyborem kuchennym sprawi, że będą bardziej sfrustrowani niż zachwyceni.

Mama z córką i synem gotujący w kuchni.
fot. unsplash.com

DLACZEGO WARTO GOTOWAĆ Z DZIEĆMI

Czas, który daje nam na wspólne gotowanie, jest bezcenny w naszym, często  bardzo napiętym, harmonogramie dnia. Praktycznie, osiągamy bardzo potrzebne zadanie jakim jest przygotowanie posiłku, ale jednocześnie ciesząc się swoim towarzystwem. Dodatkowo, jeśli nauczysz swoje dzieci gotować, to możliwe, że pewnego dnia ugotują dla Ciebie cały posiłek! 

JAKIE SĄ NAJLEPSZE NARZĘDZIA KUCHENNE DLA DZIECI?

Jeśli masz zamiar zainwestować w swoje dziecko i pomóc mu odnaleźć się w kuchni, zacznij od odpowiednich akcesoriów kuchennych. Powinny one spełniać następujące oczekiwania:

  • trwałe
  • bezpieczne dla małych rączek
  • łatwe w użyciu
  • zaprojektowane tak, aby były atrakcyjny dla dzieci

I najważniejsze! Powinny to być zwykłe narzędzia kuchenne przeznaczone dla dorosłych. To nie są zabawki, to prawdziwe akcesoria kuchenne dla dzieci, które chcą nauczyć się gotowania, a nie tylko udawać szefa kuchni.

Dla dzieci, które dopiero zaczynają przygodę z kuchnią, wyposaż je w:

  1. Łyżki i łopatki w kolorze tęczy – praktyczne i przyjemne.
  2. Kolorowe rękawice kuchenne – mogą być nawet bardzo długie, nawet wychodzić poza łokcie Twojego dziecka. Niech noszą je podczas mieszania w pobliżu czegoś gorącego, a także do dotykania czegokolwiek z piekarnika.
  3. Miskę do mieszania z lepkim dnem: dzieci są zwykle dość energiczne podczas mieszania i miksowania, potrzebują miski, która nadąży. Antypoślizgowe dno tej miski pomaga zachować stabilność, dzięki czemu nawet jeśli jedzenie wylatuje z góry, nie powinno zsuwać się z blatu. 
  4. Wagę kuchenną – pomoże dziecku odmierzać składniki, a dodatkowo nauczy się o miarach
  5. Noże – w ofercie wielu sklepów dostępne są noże ze specjalną rączką, która zapobiega ześlizgiwaniu się paluszków, dodatkowo je chroniąc. Zadbaj też o odpowiednią ostrość noża. Zbyt tępy sprawi, że dziecko będzie musiało nim za bardzo machać i naciskać. Zbyt ostry może zbyt łatwo skaleczyć dziecko. Dla całkowicie początkujących kucharzy, polecamy zacząć przygodę z nożem od obieraczki i noża do smarowania.
Kolorowe akcesoria kuchenne dla dzieci, łyżki i łopatki.
fot.unsplash.com

Czy teraz już wiesz, dlaczego napisałam, że najlepsze akcesoria kuchenne to nie te, które myślisz? W ofercie sklepów znajdziemy mnóstwo akcesoriów dla dzieci, ale wiele z nich nadają się tylko do użytku w dziecięcej kuchni zabawkowej, a nie do nauki gotowania. Kupując przybory kuchenne dla swoich pociech, wybierz prawdziwe akcesoria! Mogą być kolorowe i zabawne, ale nadal muszą być to takie przybory, z których sam możesz korzystać

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here