Twoje dziecko jest zaproszone na przyjęcie urodzinowe jednego z jego kolegów i nie ma mowy, żeby się tam pokazał bez prezentu. Jeśli nie wiesz, co zrobić, aby zadowolić zapraszającego chłopca lub dziewczynkę, poniżej przedstawiamy kilka pomysłów do wyboru. Możesz również skonsultować się z rodzicami innych gości, aby uniknąć powielania.

Kiedy dziecko zaczyna chodzić do przedszkola czy szkoły, przyszykuj się na to, że będziecie częstym bywalcem imprez urodzinowych. W grupie czy klasie Twojego dziecka będzie kilkanaście osób, które będzie w końcu trzeba obdarować prezentem urodzinowym. Wybór prezentu dla przyjaciela Twojego dziecka, będzie pewnie łatwiejszy niż dla mało znanego kolegi z grupy. Warto więc, zawczasu przemyśleć temat prezentów.

Prezent dla kolegi z klasy

Jeśli dziecko, które zaprasza, jest kolegą z klasy, nie zawsze łatwo jest dokładnie poznać jego upodobania. Aby upewnić się, że trafiłeś w sedno, możesz wybrać najbardziej popularną zabawkę czy zabawę wśród dzieci, a Twój syn czy córka na pewno pomogą Ci w ustaleniu, co to tak właściwie jest. Jeśli ta opcja jest zbyt droga, trywialna lub niedostępna, gra planszowa zawsze będzie dobrym prezentem. Dodatkowo oferta sklepów, oferuje szeroki wachlarz motywów i sposobów gry. 

Na prezent dla kolegów Twojego dziecka, których mało znasz i nie masz zbyt dobrego kontaktu z rodzicami, najlepiej wybierać uniwersalne zabawki takie jak puzzle, książki, lalki czy maskotki.

Drewniane gry.
fot.unsplash.com

Prezent dla najlepszego przyjaciela

Jeśli urodzinowe dziecko jest jednym z najlepszych przyjaciół Twojego malucha, zaoferuj mu bardziej osobisty prezent, który podkreśli przyjaźń między nimi. Może to być domowej roboty ramka ze zdjęciami lub okazja do późniejszego wyjścia z przyjaciółmi -bilety do kina, teatru czy na łyżwy. Chcąc zachować aspekt materialny i zabawowy, można na przykład zmodyfikować wygląd zabawek na rynku. W ten sposób dziecko od razu będzie miało coś konkretnego, ale co będzie zupełnie wyjątkowe, tylko dla niego. Lalka z czy figurka superbohater, z imieniem jubilata, na pewno wzbudzi zachwyt

Grupowy strzał na większy prezent

Jeśli dobrze znasz rodziców pozostałych zaproszonych dzieci lub jeśli szczęśliwiec, który obchodzi urodziny, życzy sobie bardziej wartościowego prezentu, możesz również dołączyć do wspólnego zakupu (na przykład rower, trampolina ….). W takim przypadku każde dziecko może dodać małą notatkę, aby powiedzieć, że uczestniczyło. Przed zakupem większego, grupowego, prezentu, warto skonsultować to z rodzicami jubilata. Nie ma sensu kupować, dużej, pięknej, drewnianej kuchni zabawkowej, jeżeli nie będzie na nią miejsca.

Miasto zbudowane z lego.
fot.unsplash.com

Z biegiem czasu, nasze dziecko, zaczyna poznawać nowych kolegów i koleżanki, zawierać przyjaźnie, a co za tym idzie, zaczyna uczestniczyć w przyjęciach urodzinowych. Pierwsze takie przyjęcia będą zapewne dla Ciebie stresujące, gdyż wybranie odpowiedniego prezentu to nie lada wyczyn. Pamiętaj jednak, że jest kilka uniwersalnych rzeczy, które zawsze się sprawdzą. Puzzle, książki, gry planszowe to zawsze dobry pomysł na prezent urodzinowy dla kolegi Twojego dziecka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here