Ludzie zmagający się z łysieniem stawiają czoła trudnemu rywalowi. Intensywne wypadanie włosów to złożone zagadnienie, którego wszystkich przyczyny – pomimo dużego postępu w dziedzinie medycyny i trychologii – wciąż nie jesteśmy w stanie jednoznacznie określić. Na szczęście osoby zauważające u siebie przerzedzenia nie muszą załamywać rąk w geście rozpaczy. Nad kondycją fryzury można pracować wykorzystując różne sposoby (np. suplementację, pielęgnację dermokosmetykami czy specjalistyczne zabiegi na skórę głowy i mieszki włosowe). Dopiero kiedy one okażą się być zawodne, w grę wchodzi cały arsenał produktów maskujących łysinę. Mowa tu przede wszystkim o systemach uzupełnień włosów oraz perukach. Te ostatnie cieszą się niezmiennie dużym powodzeniem. Stosowane od wieków peruki są relatywnie tanie, skuteczne, a przy tym nieźle się prezentują i zapewniają duży komfort użytkowania. Nic dziwnego, że wciąż więcej osób ceni sobie bardziej peruki niż transplantację włosów, która jest inwazyjnym i drogim zabiegiem, a ponadto niedostępnym dla osób mających jakieś przeciwwskazania zdrowotne.

Ceny peruk mogą być bardzo zróżnicowane

Przyjrzyjmy się bliżej, jakie koszty wiążą się z zakupem peruki. Głównym determinantem ceny zastępczej fryzury jest oczywiście rodzaj włosów użytych do ich produkcji. Możemy wybierać między perukami naturalnymi – zrobionymi z włosów ściętych od innych osób, oraz perukami syntetycznymi. Pierwsze są z definicji droższe, gdyż jest mniejsza podaż materiału, z którego tworzy się peruki naturalne. Ceny peruk naturalnych także różnią się między sobą. Najlepsze jakościowo i najbardziej rozchwytywane w naszym regionie, a przez to najdroższe, są ceny peruk słowiańskich typu virgin. Zostały one ścięte od ludzi mieszkających w naszej części Starego Kontynentu, a przez to ich parametry estetyczne (np. odcienie, skręt, elastyczność) są zbliżone do włosów, które chcą nosi Polki i Polacy. Dopisek „virgin” oznacza, że włosy nie zostały poddane dekoloryzacji, która mogłaby uszkodzić ich strukturę i obniżyć jakość włosa. Dla porównania, peruki naturalne tworzone z włosów ściętych od mieszkańców basenu Morza Śródziemnego, Indii czy Chin mają nieco inną specyfikę niż „polskie” włosy. Aby te pukle dostosować do wymogów klientów na rodzimym rynku, trzeba je poddać modyfikacji (np. trwałej zmianie koloru), bo może negatywnie przełożyć się na ich trwałość i zdrowy wygląd. Włosy niepoddawane takim zmianom uchodzą za najlepsze, a przez kosztują najwięcej.

Ceny peruk naturalnych

Przykładowe koszty inwestycji w perukę naturalną dobrej jakości mogą oscylować w granicach 1500 – 10000 zł. Skąd tak duży rozstrzał? Oprócz wspomnianego wyżej typu włosów, w grę wchodzą również długość włosów, a także rodzaj wykończenia czepka (np. mikroskóra, lace front, uchwyty oraz elementy antypoślizgowe). Peruki z włosów słowiańskich oscylują w okolicach 5-10 tys. zł, a z włosów azjatyckich to wydatek rzędu 3-6 tys. zł. Jeśli chodzi o ceny peruk syntetycznych, to na dobrej jakości perukę sztuczną wydamy do 2 tys. zł.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here