Między żelem, lakierem i pianką są widoczne różnice, które trzeba znać aby dobrze z nich korzystać. Każdy z tych produktów do stylizacji ma bardzo specyficzne cechy. Dowiedz się, jak dobrać produkty do Twoich włosów, aby uzyskać wymarzoną fryzurę!

Dziewczyna machająca swoimi różowymi włosami.
fot.unsplash.com

Żel

Żel stosuje się głównie na krótkie włosy. Wielofunkcyjny. Pozwala na stylizację włosów np. w „rozczochrane” lub pomaga ujarzmić włosy. Jest nieoceniony, aby poradzić sobie z buntowniczymi lokami i to na wszystkich typach włosów.

Używanie żelu nie jest zbyt skomplikowane. Zacznij od niewielkiej ilości produktu i nałóż go palcami, zaczynając od nasady włosów w kierunku końców. Uważaj, aby nie tworzyć grudek: żel należy rozprowadzić harmonijnie i równomiernie na całych włosach.

Możesz bawić się wieloma efektami, na które pozwala żel:

Na mokro: nałóż żel bezpośrednio na mokre włosy, a następnie pozwól im wyschnąć.

Naturalny: delikatnie wklep, a następnie wyszczotkuj włosy. Pozostaw do naturalnego wyschnięcia.

Strukturalny: żel należy nakładać pasmami, aby uzyskać pożądany efekt.

Lakier do włosów

Stosowany od lat 80- tych lakier do włosów pozwala utrwalić fryzurę przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności i ruchu. Dzięki niemu łatwiej stworzyć nową fryzurę, która będzie trzymać się dłużej. Możesz np. owinąć lakierowane wcześniej pasma wokół okrągłej szczotki i ogrzewać suszarką do włosów. Efekt? Piękne loki. Decydując się na lakier, dobrze go wybierz. Istnieje wiele różnych lakierów do wszystkich rodzajów włosów. Na przykład suche włosy będą jeszcze bardziej wysuszone, jeśli użyjesz nieprzystosowanego lakieru. 

Efekty:

Naturalny: rozpylić lakier ok. 30 centymetrów od włosów okrężnymi ruchami. Twoja fryzura będzie wyglądać bardziej naturalnie, ale jej utrwalenie będzie słabsze.

Wyrafinowany: aby uzyskać efekt zagruntowania (odpowiedni na wieczór, w przeciwnym razie efekt może wydawać się surowy), spryskać włosy kilka centymetrów od nasady, podkreślając miejsca, w których poruszają się loki. Idealne na wieczorne wyjście! Pamiętaj, że lakier do włosów jest mniej mniej trwały niż. żel czy pianka, ale efekt jest bardziej naturalny.

Pianka

Jeśli chcesz uzyskać większą objętość, podkreślone loki to pianka jest klejnotem wśród produktów do stylizacji. Weź sporą ilość pianki do ręki, a następnie rozprowadź go palcami (ale możesz też użyć grzebienia lub szczotki) na całej długości Twoich wilgotnych włosów. Pianka służy do osiągnięcia wielu efektów:

Objętość: nałóż piankę na całej długości, a następnie wysusz włosy głową w dół.

Naturalny: układaj loki ręcznie, a następnie pozwól włosom wyschnąć.

Kręcone: rozprowadź piankę na włosach od nasady aż po same końce, a następnie wysusz włosy do góry nogami okrężnymi ruchami suszarką.

We wszystkich przypadkach, pianka do stylizacji zachowuje skuteczność przez cały dzień, aż do następnego mycia głowy. 

Dziewczyna z długimi ciemnymi włosami spryskuje swoje włosy sprayem do stylizacji.
fot.unsplash.com

To jakiego produktu do stylizacji użyjesz zależy od efektu, który chcesz osiągnąć. Zależy, również, od długości twoich włosów i ich kondycji. Jednak są to produkty, które trzeba stosować ostrożnie gdyż mogą zbytnio obciążyć Twoje włosy. Są jednak nieocenione, gdy chcemy stworzyć piękną fryzurę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here