Masz falowane, niesforne, trudne do ułożenia włosy? Niekiedy falowane, puszące się, włosy potrafią doprowadzić do rozpaczy ich właścicieli. Dlatego niektórzy nie wahają się sięgać po trwałe prostowanie, aby ułatwić sobie życie lub po prostu ze względów estetycznych. Poniżej znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje dotyczące keratynowego prostowania włosów.

Portret dziewczyny z długimi, prostymi, ciemnymi włosami.
fot.pexels.com

Co to jest keratynowe prostowanie włosów?

Prostowanie keratynowe to proces trwałego prostowania kręconych, puszących się lub niesfornych włosów. Przez „trwałe prostowanie” należy rozumieć prostowanie, które utrzymuje swój efekt przez kilkanaście tygodni i pozwala, aby włosy, nawet wilgotne lub mokre, nie zwijały się. Nazywa się to również trwałym wygładzaniem.

Jaka jest technika trwałego prostowania?

Aby nadać kędzierzawym włosom nową strukturę należy:

  • W pierwszej kolejności należy zastosować produkt alkaliczny (na bazie sody), który zrywa pierwotny łańcuch cząsteczek keratyny, czyli włókno włosa.
  • Włosy puszące się lub kręcone stają się dzięki temu bardzo giętkie i łatwe do prostowania. Następnie dodawany jest produkt utleniający, który neutralizuje działanie keratyny, która wzmacnia włókna między nimi do pożądanego kształtu. Tutaj jesteś z prostymi włosami!

Bądź ostrożny, w zależności od rodzaju włosów, prostowanie może uszkodzić włosy, zwłaszcza te farbowane i cienkie. Aby trwale wyprostować włosy możesz skorzystać z zestaw do prostowania włosów w domu lub możesz udać się do salonu fryzjerskiego, aby zrobić to u profesjonalisty. Będziesz mógł wybierać między różnymi typami wygładzania: wygładzaniem brazylijskim lub wygładzaniem japońskim.

Środki ostrożności, które należy podjąć przed keratynowym prostowaniem włosów

Produkty do prostowania mają dużą moc, nawet te, które nie zawierają sody w swoim składzie. W rzeczywistości, opierają się na pochodnych sody, które dalej są agresywne dla kręconych włosów. W konsekwencji przed trwałym wygładzeniem:

  • noś rękawiczki, aby chronić dłonie i paznokcie
  • przestrzegaj czasu przerwy podanej w instrukcjach (przekroczenie go może spowodować podrażnienie)
  • używaj produktu tylko na włosy naturalnie kręcone i nie poddane trwałej ondulacji
  • zrób test pasma, jeśli masz cienkie włosy
  • produkt nakładaj tylko na zdrową skórę głowy, bez zaczerwienień i swędzenia

Jakie są konsekwencje prostowania włosów?

Dzięki keratynowemu prostowaniu włosów będziesz mieć lśniącą i gładką fryzurę, ale prostowanie japońskie lub brazylijskie ma również swoje konsekwencje:

  • Włosy, po zerwaniu łańcuchów cząsteczek keratyny, które stanowią samo włókno włosa, ulegają osłabieniu. Uważaj na zniszczone włosy!
  • Włosy są również wysuszone. Na wyprostowanych włosach cząsteczki wody, które przylgnęły do ​​białek włosów puszących się lub kręconych, nie mają już żadnego wsparcia dla przyczepienia, stąd pojawia się łupież i swędząca skóra głowy. Dlatego, po zabiegu keratynowego prostowania włosów, możesz mieć suche włosy.
Portret dziewczyny z długimi, prostymi, ciemnymi włosami.
fot.pexels.com

Jakie dbać o wyprostowane włosy?

Po trwałym prostowaniu możesz mieć zniszczone włosy, dlatego stosuj odpowiednią pielęgnację do włosów prostowanych, celem, której jest przywrócenie równowagi, zniszczonym przez prostowanie włosom. Jeśli masz matowe włosy i naprawdę przesuszone, lepiej postawić na szampony, maseczki i odżywki na bazie protein i witamin roślinnych, zmieszane z olejami z nasion lnu, kiełków pszenicy lub masła shea. Produkty te, bogate w keratynę, są niezbędne do penetracji wnętrza włosów i wzmacniania ich bez przetłuszczania.

Ile trwa i kosztuje keratynowe prostowanie włosów ile trwa?

Keratynowe prostowanie włosów to czasochłonny zabieg. Zabieg prostowania keratyną zazwyczaj trwa około 30 minut. Do tego dochodzi również wcześniejsze mycie, suszenie włosów i ich prostowanie. Ostateczny czas wykonania zabiegu może zająć kilka godzin od 2 do nawet 5-6, jeśli robisz go samodzielnie. Jeżeli chodzi o cenę, keratynowe prostowanie włosów nie należy do najtańszych zabiegów. Jego cena, w zależności od tego czy wykonujemy je samemu w domu czy w salonie fryzjerskim, to kilkaset złotych.

Keratynowe prostowanie włosów to bardzo skuteczny zabieg, żeby twoje zniszczone, puszące się włosy wyglądały pięknie. Do tego, przy odpowiedniej pielęgnacji, efekty są dość trwałe i utrzymują się do kilku miesięcy. Co ciekawe, jest to zabieg progresywny, to znaczy, że im częściej go wykonujesz, tym przynosi lepsze efekty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here