Krzesła do salonu i jadalni są integralną częścią wystroju pokoju. Wygodne, designerskie, kolorowe lub bardziej stonowane i proste. Krzesła powinny być starannie dobierane, aby nadać ostateczny akcent Twojemu salonowi.

Dawno minęły czasy, kiedy krzesła do jadalni czy salonu były wybierane nieco przypadkowo. Teraz poświęcamy im całą naszą uwagę, mając świadomość, że naprawdę poprawią wystrój salonu. W rzeczywistości muszą łączyć wygląd i wygodę i pasować do wszystkich kluczowych elementów w naszym salonie. 

stół z beżowymi, materiałowymi krzesłami
fot.pexels.com

Krzesła do salonu – z wysokim czy niskim oparciem?

Jeśli regularnie korzystasz ze stołu, wygodne krzesła stają się bardzo ważne. Pierwszym elementem, który należy wziąć pod uwagę, jest wysokość oparcia. Im wyższe oparcie, tym wygodniejsze krzesło, ale wysokie oparcie nadaje również bardziej klasyczny wygląd i może “zagracić” mały salon. Natomiast krzesła z niskimi oparciami są mniej wygodne, ale bardziej nowoczesne i współczesne. Nadają bardziej wyrafinowany styl i zdecydowanie lepiej się sprawdza w małych pomieszczeniach.

Krzesła do salonu – komfort

Aby zapewnić wygodę, w grę wchodzi również wysokość siedziska. W przypadku stołu o klasycznej wysokości 75 cm idealna wysokość siedzenia wynosi około 45 cm, ale pozostaje to bardzo subiektywne i zależy również od Twojego wzrostu. Jeśli jesteś bardzo wysoki, możesz czuć się bardziej komfortowo na krześle z siedziskiem o wysokości 42 lub 43 cm. Jeśli kupujesz krzesła w tym samym czasie, co stół, poświęć trochę czasu na przetestowanie ich w sklepie, aby sprawdzić ich wygodę. 

Jaki materiał wybrać?

Materiał Twoich krzeseł, będzie nie tylko miał istotny wpływ na wygląd, ale także na wygodzie, i oczywiście cenie. Pikowane tkaniny lub wyściełane skórzane krzesła będą bardzo wygodne. Należy jednak ich unikać, jeśli masz dzieci czy zwierzęta (są trudne do czyszczenia, a skóra łatwo się rysuje). Aby zminimalizować konserwację, lepiej zdecydować się na krzesła plastikowe, drewniane lub metalowe. Wśród modnych modeli znajdują się również krzesła z imitacji skóry, które są estetyczne, ale także tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu niż krzesła skórzane. 

Biały stolik i białe krzesło z zieloną poduszką.
fot.pexels.com

W jaki styl powinny być Twoje krzesła?

Generalnie, krzesła jakie wybierzesz muszą harmonizować ze stołem, ale także z wystrojem całego salonu. Reszta to kwestia gustu. Proste, wysokie, kwadratowe, prostokątne, okrągłe, przezroczyste. Jeśli wybierzesz kilka podobnych krzeseł, będą one wtapiać się w wystrój i tworzyć piękną całość. Obecnie jest również modne posiadanie kilku niedopasowanych krzeseł, co nadaje salonowi oryginalności. Możesz łatwo łączyć krzesła w różnych kolorach i rozmiarach, np. modne jest łączenie drewna i metalu w celu stworzenia loftowego stylu.  

Białe plastikowe krzesła z drewnianym stołem.
fot.pexels.com

Urządzając salon, tak jak w przypadku urządzania kuchni, trzeba dobrze dopasować do siebie kluczowe elementy, które są podstawą naszego salon. Sofa, fotele, stół i oczywiście krzesła, które przy nim będą stały, tworzą nierozerwalną całość. Razem z dodatkami stworzą klimat Twojego salonu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here