Dla niektórych fryzjerstwo to kłopot. Dla innych to prawdziwa przyjemność. Ta niewielka ilość czasu, którą codziennie poświęcasz swoim włosom, zasługuje na Twoją pełną uwagę.  Jak prawidłowo układać włosy?

Niezależnie czy jesteś blondynką czy brunetką, odpowiednia stylizacja i pielęgnacja włosów to podstawa ich zdrowego wyglądu. Zwróć uwagę na podstawowe czynności które wykonujesz, każdego poranka, gdyż mają one znaczący wpływ na kondycję Twoich włosów. 

Dziewczyna czesząca swoje czarne, krótkie włosy.
fot.pexels.com

Czesanie włosów

Warto wiedzieć, że szczotkowanie jest bardzo korzystne, bo ten powtarzalny ruch pozwala naturalnym olejkom rozprowadzić się po całych włosach, odżywić je i nadać im blask. Pobudza mikrokrążenie w skórze głowy i eliminuje zanieczyszczenia. Nie wspominając o objętości uzyskanej dzięki napowietrzaniu włosów. Wskazane jest codzienne czesanie włosów przez 1 minutę, rano i wieczorem.

Nasza rada: unikaj czesania głowa w dół, szczotkowanie od karku do czoła, a następnie od boków do czubka głowy, gdy twoje włosy są mokre, ponieważ są bardziej delikatne..

Odpowiednie narzędzia do stylizacji

Szczotkowanie włosów przynosi zdecydowanie lepsze efekty, gdy masz odpowiednie narzędzia. Jeśli chodzi o rozplątywanie, wystarczy grzebień o szerokich zębach. Długie włosy czeszemy szeroką i płaską szczotką, a krótkie za pomocą małego, płaskiego grzebienia.

Jeżeli mówimy o kręconych włosach to wypróbuj mały grzebień, aby rozplątać i przeczesać loki. Istnieje również specjalny grzebień do kręconych włosów. Wykonany z olejowanego drewna bukowego, dzięki bardzo dużym rozmiarom i kilku zębom, ten grzebień nie łamie włókna włosa.

Wskazówka: Podobnie jak w przypadku pędzli do makijażu, szczotki i grzebienie do włosów czyści się wodą z mydłem raz w tygodniu.

Należy bezwzględnie unikać metalowych szczotek, które łamią włosy i drapią skórę głowy oraz plastikowych, które rozrywają włosy i wytwarzają elektryczność statyczną!

Układanie włosów

Jeśli nigdy nie masz dużo czasu na ułożenie fryzury, czy to z braku czasu, czy z chęci spania jak najdłużej, postaw na fryzurę, która jest łatwa w utrzymaniu. Każdy rodzaj włosów wymaga mniej lub bardziej żmudnej pielęgnacji. Włosy kręcone i przetłuszczające się generalnie wymagają więcej pielęgnacji. Aby wybrać najlepszą fryzurę do czasu spędzanego na stylizacji, zapytaj swojego fryzjera o radę. Istnieją fryzury, które są łatwiejsze do ułożenia niż inne. W przypadku włosów długich można szybko ułożyć fryzurę, robiąc kok czy koński kucyk. Istnieje wiele różnych upięć do którego możesz dodać akcesoria.

Dziewczyna z długimi blond lokami i grzebieniem w ręce.
fot.pexels.com

Produkty do stylizacji 

Żel, lakier czy pianka mają swoje właściwości i dają różne efekty w zależności od rodzaju włosów. Lakier do włosów pomoże utrzymać włosy na miejscu, a żel idealnie sprawdzi się do krótkich fryzur. Wreszcie mus do stylizacji ujarzmi Twoje loki. Dlatego też dla każdego rodzajów włosów zalecane są inne produkty do stylizacji.

Twoje nawyki istotnie wpływają na Twoje włosy i ich wygląd. Znajdź chwilę, by zastanowić się jaki masz rodzaj włosów, jak o nie dbasz i jak je stylizujesz. Pozwoli Ci to znaleźć błędy, które mają negatywny wpływ na wygląd i zdrowie Twoich włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here