Czy masz włosy, którym brakuje blasku? Czy Twoje włosy są zbyt równe, bez pasemek, i już Ci się nie podoba? Znaleźliśmy dla Ciebie rozwiązanie: blond włosy ombre.

Farbowanie, pasemka, balejaż? Przetestowałaś już wszystko, więc czemu nie spróbować tym razem ombre? Celem tej koloryzacji jest stopniowa degradacja włosów. Korzenie pozostają nienaruszone, ale Twoje włosy, po długości, są stopniowo rozjaśniane aż do końców. Jest to technika, która pozwala uzyskać naturalne refleksy na włosach. Ombre to trend, który istnieje od lat i kiedy go wypróbujesz, nigdy się nim nie zmęczysz. Zanim zaczniesz, dowiedz się więcej.

Co to jest blond ombre?

Ombré to technika, która pozwala rozjaśnić włosy bez efektu odrostów. Istnieje kilka cieniowanych kolorów, w tym ombre blond włosy, które odpowiadają gradientowi blondu, od ciemniejszego do jaśniejszego.

 

Włosy ombre blond.
fot.unsplash.com

Jaka jest różnica między refleksami a ombré?

Dla wielu z nas refleksami oraz ombre wyglądają tak samo. Ombre polega na stopniowym rozjaśnianiu końcówek, mniej więcej od połowy włosów. Natomiast refleksy to bardzo cienkie pasemka, nałożone gdzieniegdzie, raczej w sposób przypadkowy. Żeby efekt był naturalny, powinny być maksymalnie dwa odcienie jaśniejsze od reszty włosów. Refleksy stosuje się, żeby nadać fryzurze blasku i życia, natomiast jeżeli chodzi o ombre to tutaj możesz bardziej poszaleć. 

Jaka jest różnica między balayage i ombre?

Balayage polega na rozjaśnianiu lub farbowaniu niektórych pasm włosów. Ta technika wymaga farbowania całych włosów od nasady po końce. Główną ideą tego rodzaju koloryzacji jest farbowanie cienkich pasemek w różnych odcieniach jednego koloru, dzięki czemu całość wygląda lekko i naturalnie. Włosy ombre natomiast charakteryzują się ciemnymi odrostami, które stają się coraz jaśniejsze. 

Czy ombre jest możliwe dla każdego rodzaju włosów?

Generalnie rodzaj ombre zależy od rodzaju Twoich włosów. Dla osób o brązowych włosach polecany jest złoty ombre miodowy. W przypadku rudych będą to trochę bardziej złote odcienie. W przypadku brunetek idealnie pasują do nich odcienie od ciemnego miodu po mahoń. Dla tych, którzy absolutnie chcą mieć blond ombre, jest to możliwe, ale pierwsze farbowanie nie będzie tak lekkie, jak w przypadku blondynek, które mogą sobie pozwolić na bardzo łatwe zrobienie polarnego, popielatego, a nawet szarego ombre. W przypadku brunetek, rudych i szatynek nadal konieczne będzie wykonanie kilku sesji, co wiąże się z dużym ryzykiem uszkodzenia wszystkich włosów przed uzyskaniem pożądanego efektu.

Jak zrobić blond ombre?

Nie zaleca się samodzielnego odtwarzania ombré, ponieważ do jego doskonałego osiągnięcia wymagana jest pewna technika. Dlatego lepiej udać się do specjalistycznego salonu fryzjerskiego. Do wykonania ombre używa się proszku wybielającego i mniej lub bardziej silnego utleniacza, w zależności od tego, jaki stopień rozjaśnienia chcesz uzyskać. Aby nadać włosom bardzo rozświetlający efekt, do farbowania używa się celofanu, a dla bardziej naturalnych efektów pozostawia się włosy otwarte.

Dziewczyna stojąca bokiem z długimi włosami ombre blond.
fot.undplash.com

Jak długo utrzymuje się ombré?

Dobra wiadomość dla Twojego portfela, ombre utrzymuje około 6 miesięcy, więc warto robić je dwa razy w roku. Jest to też świetna metoda dodania blasku Twoim zniszczony i matowym włosom, która ich tak nie obciąża. Dodatków ombre świetnie wygląda na długich i kręconych włosach, gdyż pięknie podkreśla loki.

Jak dbać o włosy ombré?

Dbanie o włosy ombre jest bardzo prosto i nie wymagają one żadnej specjalnej pielęgnacji poza szamponem, odżywką i maską do włosów farbowanych. Ten sposób farbowania Twoich włosów, nie wpływa szczególnie na Twoje codzienne rytuały. Pamiętaj jednak, że przy silnym rozjaśnieniu Twoje włosy mogą stać się suche i zniszczone, a wtedy warto wspomóc je dodatkowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here