Trudne do rozczesania, puszyste, suche i jednocześnie kruche. Takie zazwyczaj są włosy kręcone. Nie zawsze łatwo jest o nie zadbać. Jednak przy odpowiedniej pielęgnacji mogą odsłonić całe swoje piękno. Oto nasze rady, które warto stosować na co dzień

Charakterystyka włosów kręconych

Kręcone włosy są najbardziej kruche. Często są również bardzo suche, ponieważ sebum ma trudności z przedostaniem się do końcówek z powodu skręcenia się włosów. Ponieważ są one rzadko czesane, sebum nie może być rozłożone na całej długości włosów. Wreszcie włosy kręcone to te, które rosną najwolniej. 

W klimacie tropikalnym skóra głowy jest stale nawilżana, dzięki czemu włosy rosną i pozostają zdrowe. Jednak w krajach o klimacie umiarkowanym, takich jak Europa, brak wilgoci powoduje zwężenie porów, powodując koncentrację sebum w skórze głowy, która dusi się, odwadnia i złuszcza, a reszta włosów staje się coraz bardziej sucha i pusząca. Szczególnie delikatne, kręcone włosy są również bardziej podatne na pękanie. Ponadto bardzo ciasne sploty, prostownice i warkocze mogą poważnie uszkodzić włókna włosów i doprowadzić do znacznej utraty włosów.

Ciemna dziewczyna z rudawymi, kręconymi włosami
fot.pexels.com

Szampon do włosów  kręconych

Delikatne i suche, kręcone włosy wymagają prawdziwej rutyny, dlatego należy je delikatnie myć i intensywnie odżywiać. Mając włosy kręcone, wybierz szampon przeznaczony specjalnie do tego rodzaju włosów lub kremy myjące o delikatniejszej konsystencji i formule.

Rada: Użyj odżywki zamiast szamponu, aby delikatnie usunąć zanieczyszczenia. Masuj włosy i spłucz gorącą, a następnie letnią wodą, a następnie zakończ strumieniem zimnej wody. Ułatwia to rozczesywanie i sprawia, że ​​kręcone włosy nabierają blasku. 

Szczególnie dbaj o włosy kręcone

W przypadku kręconych włosów odpowiednia pielęgnacja jest niezbędna.

  • Raz w tygodniu zafunduj sobie ultra-odżywczą maskę z masłem shea, aby zmiękczyć i dogłębnie odżywić włosy.
  • Przed myciem szamponem, można również olejować włosy – nałóż olej na co najmniej pół godziny i owiń głowę gorącym ręcznikiem dla większej skuteczności. Jeśli chodzi o wybór olej, do włosów kręconych zaleca się olej sezamowy lub olej z awokado. 
  • Nakładaj na włosy odżywcze maski, specjalnie dobrane do Twoich włosów.

Jak czesać i stylizować kręcone włosy?

Kręcone włosy łatwo się łamią, dlatego należy je rozplątać grzebieniem o szerokich zębach wykonanym z naturalnego materiału. Opcjonalnie spryskaj sploty odrobiną balsamu ułatwiającego rozczesywanie. 

Mając kręcone włosy unikaj:

  • produkty do stylizacji, które pakują, wysychają i duszą skórę głowy,
  • zbyt ciasnych warkoczy: przepracowane włosy wypadają, a niektóre już nie odrastają,
  • zbyt gwałtownego rozplątywania włosów, co je osłabia,
  • suchych szamponów,
  • produktów zawierających silikon,
  • peelingów do skóry głowy,
Dziewczyna stojąca tyłem z długimi, falowanymi, blond włosami.
fot.pexels.com

Kręcone włosy wymagają szczególnej pielęgnacji i codziennej rutyny. Jeżeli pragniesz mieć piękne, zdrowe i lśniące loki, zamiast suchych i matowych, powinnaś szczególnie zadbać o kondycję swoich włosów. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here