Wiele kobiet marzy o szybszym zapuszczeniu włosów, choć wydaje im się to niemożliwe. Cóż, spójrzmy prawdzie w oczy, trudno jest osiągnąć spektakularny wzrost włosów. Widoczny efekt można jednak osiągnąć, dbając o włosy, stosując zdrową dietę oraz dzięki naturalnym, domowym sposobom.

Długi, jasne, włosy rozrzucone na niebieskim kocu i czarna buteleczka.
fot.unsplash.com

Zadbaj o swoje włosy, aby stymulować wzrost

Przede wszystkim pamiętaj, że aspekt „długości” włosów jest nierozerwalnie związany z jedwabistym i błyszczącym wyglądem włosów. Ale jak sprawić, by Twoje włosy rosły szybciej? Włosy są stale osłabiane przez nasze codzienne życie, pogodę, niezrównoważoną dietę, produkty, których używamy do pielęgnacji i zanieczyszczenia. Aby zapewnić dobry wzrost włosów, należy najpierw odpowiednio o nie zadbać, niezależnie od rodzaju włosów. Włosy suche, długie z przetłuszczającymi się cebulkami, kręcone, ciemne czy blond mogą być długie i piękne, jeśli tylko zastosujesz kilka wskazówek:

1. Właściwa dieta

Przede wszystkim stosuj zbilansowaną dietę. Niektóre pokarmy są rzeczywiście zalecane, aby pobudzić wzrost włosów, takie jak tłuste ryby lub tuńczyka. Pomyśl także o olejach roślinnych, orzechach i zbożach. Pamiętaj również o witaminach i minerałach wspomagających Twoje włosy.

2. Właściwa pielęgnacja

Wybierz odpowiednie szampony do Twojego rodzaju włosów, a szczególnie gdy masz włosy farbowane. I absolutnie stosuj je na przemian z łagodnymi szamponami. Pamiętaj również o kuracji na suche końcówki.  Zabezpieczają one nasze końcówki, a tym samym pozwalają uniknąć konieczności ścinania ostatnich 3 centymetrów włosów. Stosuj również kosmetyki, które działają termoochronnie, chroniąc włosy przed ciepłem prostownicy i suszarki. 

Uważaj na szampony, które przyspieszają wzrost

Jeśli chcesz mieć długie włosy, uważaj na „cudowne” obietnice, które oferują niektóre szampony. Te szampony, płyny i inne magiczne odżywki mają na ogół tylko efekt wysuszający i dewitalizujący. Rezultat: włosy zniszczone i niekoniecznie dłuższe.

3. Suplementy diety

Pokarmy, które są korzystne dla zdrowia włosów, są takie same jak te, które są dobre dla naszych paznokci, ponieważ chodzi o wzmocnienie keratyny tworzącej włosy i paznokcie. Ponadto żelazo odgrywa dużą rolę w wytrzymałości naszych włosów. Znajduje się ono w dużej ilości, między innymi w czerwonym mięsie, podrobach, ciemnej czekoladzie czy kurkumie. Krzemionka, cynk i przeciwutleniacze są również sprzymierzeńcami pięknych długich włosów..

4. Masaże

Oprócz codziennej rutyny włosów dostosowanej do ich rodzaju i produktów bogatych w białko, warto również wykonywać masaż głowy. Jak to zrobić? Delikatnie masuj głowę w celu pobudzenia krążenia, a tym samym dotlenieniaj skórę głowy.  Pamiętaj, że skuteczny masaż to nie jest to kwestia energicznego drapania, gdyż może to powodować nadmiar sebum.

5. Właściwa szczotka

Zamień klasyczną szczoteczkę na szczotkę wykonaną z naturalnych włókien, co mniej uszkodzi Twoje krótkie, długie lub kręcone włosy. Unikaj także suszenia zbyt blisko głowy! Pamiętaj też o doborze właściwych produktów do stylizacji, które nie będą niszczyć Ci włosów.

6. Drożdże piwowarskie

Drożdże piwowarskie są bogate w aminokwasy, minerały i witaminy, dzięki czemu pomagają wzmocnić włosy. Ten naturalny i nieszkodliwy środek, spożywany jest jako lekarstwo. Możesz go dostać w aptekach w postaci tabletek.

7. Olejki eteryczne

Argan, rozmaryn, kokos, słodkie migdały, pestki winogron, oliwa czy kiełki pszenicy, pozwalają głęboko odżywić włókno włosa. Wymieszaj od 5 do 7 kropli olejków eterycznych z łagodnym szamponem, aby wzmocnić włosy i pobudzić ich wzrost. 

Dziewczyna z olejkiem w ręce
fot.pexels.com

Jeżeli marzysz o długich, lśniących, włosach, musisz nie tylko o nie odpowiednio dbać, ale też uzbroić się w cierpliwość. Włosy rosną około 1 centymetra miesięcznie, a dodatkowo końcówki Twoich włosów ścierają się i łamią. Dlatego, niektóre z nas mają wrażenie, że ich włosy nigdy nie rosną. Tylko odpowiednia pielęgnacja i wzmocnienie włosów, również od wewnątrz, może to zmienić. A jeżeli chciałbyś przyspieszyć proces rośnięcia Twoich włosów, to zawsze możesz skorzystać z rady mojej babci. Obetnij włosy podczas pełni księżyca, potem odrosną dwa razy szybciej! Nikt, nigdy,  nie potwierdził tej metody, ale nic Cię to nie kosztuje!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here