Oprócz odpowiedniego szamponu dostosowanego do Twojego problemu (wypadanie włosów, łupież, siwe włosy itp.) lub rodzaju, włosy należy odpowiednio oczyszczać. Mycie włosów i ich odżywianie to ważna kwestia, której nie powinieneś zaniedbywać. W jaki sposób właściwie czyścić włosy?

 Jeśli chodzi o rytm mycia, to nie myj włosów codziennie, nawet jeśli masz włosy przetłuszczające się, aby nie osłabić włókna. Ogólnie rzecz biorąc, mycie dwa razy w tygodniu wystarczy dla czystych, zdrowych włosów, raz na drugi dzień, jeśli masz bardzo tłuste cebulki i raz w tygodniu, jeśli włosy są bardzo suche.

Dziewczyna w wannie z białym ręcznikiem na głowie.
fot.unsplash.com

Oto rutyna, której należy przestrzegać, aby uzyskać idealnie czyste włosy

 1. Zacznij od dokładnego zmoczenia włosów pod prysznicem lub z głową zanurzoną w wannie.
 2.  Wetrzyj odrobinę szamponu w dłoń i nałóż na mokre włosy.
 3. Dodaj wody, aby wytworzyć pianę i masuj. Dla dobrego samopoczucia, naciskaj opuszkami palców po obu stronach czaszki, na czubku głowy i w dół do szyi, aktywując w ten sposób mikrokrążenie. Masaż ten jest również świetną techniką dla tych, którzy chcą wiedzieć, jak przyspieszyć wzrost włosów.
 4. Spłucz obficie letnią wodą, a następnie chłodną
 5. Zakończ strumieniem zimnej wody, który napina łuski i nadaje połysk.

Kilka wskazówek dotyczących skutecznego mycia:

 1. Jeśli twoje włosy są bardzo przesuszone, możesz użyć maski jako szamponu. Pozostaw włosy na kilka minut, a następnie zanurz pod strumieniem wody i spłucz.
 2. Jeśli masz długie lub sięgające do ramion włosy i są splątane, nałóż odżywkę i pozostaw na kilka chwil, dokładnie spłucz.
 3. Jeśli twoje włosy są matowe, spłukuj szampon wodą z odrobiną octu. Połysk gwarantowany!

Co robić po umyciu szamponem? 

 1. Dobrze wyciśnij włosy ręcznikiem frotte, a następnie ponownie przetrzyj pasemka innym czystym i suchym ręcznikiem. Uważaj, aby nie pocierać skóry głowy, w przeciwnym razie włosy się przetłuszczą. Najlepiej owinąć je ręcznikiem i odczekać kilka minut, aż wchłoną wodę.
 2. Jeśli masz kędzierzawe, falowane lub kręcone włosy, pozwól im wyschnąć w naturalny sposób, zamiast używać suszarki do włosów. Zapobiegnie to przesuszonym włosom i zbyt dużej objętości.
 3. Używaj suszarki do włosów z termostatem, jeśli masz proste lub długie włosy. Unikaj zbyt wysokich temperatur, które mogą uszkodzić łuski włosów. Aby zabezpieczyć je przed wysoką temperaturą, możesz również zastosować serum chroniące przed ciepłem. 
Ciemnoskóra dziewczyna z fioletowym ręcznikiem na głowie.
fot.unsplash.com

Odpowiednie mycie włosów jest kluczowe dla lśniących, pięknych i zdrowych włosów. Pamiętaj jednak, że zbyt częste mycie włosów może bardziej zaszkodzić niż pomóc. Także, jeżeli nie masz przetłuszczających się włosów, nie katuj ich codziennym myciem  (choć włosów przetłuszczających się też nie powinno myć się codziennie). A jeżeli masz taką potrzebę to raczej spróbuj skorzystać z naturalnych domowych sposobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here