Odżywka jest niezbędna dla każdego, kto chce zadbać o swoje włosy. Jednak przed kupnem odżywki powinnaś się dobrze zastanowić, gdyż źle dobrana i stosowana może przynieść więcej szkody niż pożytku. Zadaniem odżywki jest wspomóc nas w walce z problemami naszych włosów. Dobrze dobrana, i stosowana, odżywka może zdziałać cuda.

Dbanie o włosy to ich czyszczenie i pielęgnacja. Zawsze, po umyciu skóry głowy szamponem, zgodnie z zasadami sztuki prawidłowego mycia włosów, należy przejść do aplikowania odżywki.

Dłonie wyciskające odżywkę.
fot.unsplash.com

Jak wybrać odżywkę?

Wszystko zależy od charakteru Twoich włosów, a zwłaszcza efektu, który chcesz osiągnąć. Odżywki są obecnie dostępne dla wszystkich rodzajów włosów, od włosów normalnych po siwe i kręcone. Odżywki mogą pomóc Ci uzyskać pożądany efekt:

– efekt zwiększający objętość i zagęszczający włosy cienkie

– piękne loki 

– ochrona i nadanie połysku włosom farbowanym

– efekt połysku dla matowych i zniszczonych włosów

Krótko mówiąc, po umyciu szamponem zastosuj odpowiednią odżywkę. Odżywka służy do nawilżenia i ułatwienia rozczesywania Twoich włosów. Dzięki niej włosy są gładkie i bardziej miękkie włosy.

Kiedy stosować odżywkę?

Słońce, zanieczyszczenia, stres, czesanie, farbowanie to kilka z czynników, które sprawiają, że włosy wymagają dodatkowej pielęgnacji. Dlatego szampon musi uzupełniać dobrze dobrana odżywka. Ale rutyna dotycząca mycia włosów zależy również od ich stanu. Dlatego zaleca się stosowanie silnych odżywek i masek, jako kuracji, 2 do 3 razy w tygodniu, a na koniec raz w tygodniu. Natomiast łagodne, naturalne, odżywki możesz stosować po każdym szamponie.

Jak aplikować odżywkę?

Po umyciu szamponem wykręć włosy dłońmi. Nałóż odżywkę na włosy i delikatnie wmasuj opuszkami palców. Ten niewielki masaż wywoła ciepło, które uwydatni zalety zabiegu. Pozostaw na co najmniej trzy minuty i dokładnie spłucz, ponieważ produkt ma tendencję do obciążania włosów. 

Jeśli masz długie włosy, nałóż pielęgnację od końcówek do połowy włosów, pozostawiając trzy lub cztery centymetry od nasady. Natomiast jeśli masz krótkie włosy, wystarczy nałożenie na same końce. Dzięki odżywce będziesz cieszyć się ze zdrowych, lśniących i pięknych włosów.  A jeśli masz czas i ochotę, to wypróbuj domowe przepisy na zniszczone włosy. 

Nie przesadzaj z odżywką!

Mamy tendencję do używania zbyt dużej ilości odżywki do włosów. Zazwyczaj zaleca się stosowanie porcji wielkości orzecha włoskiego do krótkich włosów, a do długich podwójnej porcji. Duże ilości  odżywki mogą stosować osoby o włosach kręconych, zniszczonych i suchych, u których występuje wyższa porowatość włosów.

Odżywki bez spłukiwania

Możesz również wybrać, łatwą w użyciu, odżywkę bez spłukiwania. Tego typu kosmetyki najczęściej występują w formie spray’u lub kremu, dzięki czemu łatwo je nałożyć na włosy. Działają jak standardowa odżywka, ułatwiając rozczesywanie włosów, nawilżając je i chroniąc, ale mają też dodatkową zaletę. Odżywki bez spłukiwania można również aplikować na suche włosy. 

Różowe i niebieskie opakowania z odżywkami.
fot.unsplash.com

Dobór odpowiedniej odżywki to ważna sprawa. Jeżeli będziesz stosować odżywkę nieodpowiednią dla swoich włosów, mogą stać się one ciężkie, matowe i zacząć się przetłuszczać. Odżywka wspomaga niwelowanie problemu Twoich włosów, ale źle dobrana i stosowana może przynieść więcej szkody niż pożytku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here