Słońce, piasek i woda morska…. wszyscy kochamy lato. Jednak promienie UV mają niewątpliwie szkodliwy wpływ na nasze włosy, dlatego latem powinniśmy o nie zadbać ze zdwojoną siłą. Zaczynając od plaży po prysznic, a nawet w nocy, nasze włosy wymagają pielęgnacji, aby promienie słoneczne nie zniszczyły ich. Odkryj wszystkie wskazówki jak chronić włosy przed słońcem i innymi letnimi problemami.

3 dziewczyny o różnej skórze i kolorze włosów, oświetlone promieniami słonecznymi.
fot.pexels.com

Przed przystąpieniem do zabiegu na włosy zadaj sobie pytanie: jaki masz typ włosów? Czy są suche, przetłuszczające się czy kręcone? Te informacje pomogą Ci wybrać najbardziej odpowiednie zabiegi, aby cieszyć się pięknymi włosami przez całe lato.

Na plaży

Często nie myślimy o ochronie włosów przed słońcem, jednak filtr UV jest tak samo ważny dla naszych włosów, jak dla naszej skóry. Słońce ma szkodliwe działanie i ma tendencję do wysuszania włókna włosów. Aby uniknąć przerażającego efektu „słomy” z powodu wszelkich czynników zewnętrznych, używaj specjalnego, przeciwsłonecznego, kremu do Twoich włosów. Może to być olejek ochronny do włosów, który wzmacnia włókno włosa i chroni je przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. Podobnie jak w przypadku kremów przeciwsłonecznych nakładanych na skórę, stosowanie produktów, do ochrony włosów, powtarza się co dwie godziny i po każdej kąpieli.

Pod prysznicem

Latem, Twoje włosy wymagają bardzo delikatnego mycia i pielęgnacji. I to niezależnie od tego, czy masz włosy długie, cienkie, przetłuszczające się czy nawet normalne. Aby wyeliminować skutki promieni UV,  zafunduj swoim włosom nawilżającą kąpiel. Szampon, odżywka, maska, olejek, serum mogą pomóc zniwelować skutki przesuszenia. Dodatkowo, aby głęboko odżywić włosy, raz w tygodniu używaj maseczki regenerującej. Ten zabieg przywraca blask i siłę suchym włosom. Jeśli masz naprawdę suche włosy, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zrobić domową maskę do włosów!

Noc

Moment regeneracji naszego organizmu wykorzystujemy, by poddać „rehabilitacji” suche włosy poprzez olejowanie. Jest to wyjątkowo skuteczna kuracja dla włosów zniszczonych. Dlatego też wieczorem obficie nanieś olej roślinny (najlepiej czysty) na swoje włosy, a następnie osusz ręcznikiem. Aby uniknąć przedawkowania, olejową kąpiel nakładaj maksymalnie raz w tygodniu. Gwarantowany efekt “wow”.

Dziewczyna o długich, blond, włosach, stojąca tyłem w promieniach słońca.
fot.pexels.com

Na koniec pomyśl o suplementach diety, które pomogą Twoim włosom zachować blask. Pamiętaj, że zbilansowana dieta, bogata w witaminy i minerały, to podstawa zdrowych, lśniących włosów, niezależnie od pory roku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here